Ogłoszenia z 2 lutego 2020 r. (Święto Ofiarowania Pańskiego)

1. Przeżywając dzisiaj Święto Ofiarowania Pańskiego dziękujmy Bogu za Maryję, która wraz z Józefem przyniosła Jezusa do świątyni. Dziękujmy za ten moment, w którym Jezus został rozpoznany w świątyni jako Światłość świata.
To święto jest też w Kościele przeżywane jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się zatem w tym dniu szczególnie za osoby konsekrowane, które przez śluby zakonne całkowicie ofiarowały swoje życie Bogu.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w środę – św. Agaty
  • w czwartek – św. Pawła Miki i Towarzyszy. W tym dniu z racji I czwartku miesiąca dziękujmy za dar Eucharystii i prośmy w naszych modlitwach za powołanych i o nowe kapłańskie powołania. Msza św. z modlitwą o powołania w j. norweskim o godz. 18.00
  • w piątek – z racji I piątku miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusa i modlimy się za dzieło misyjne Kościoła. Od godz. 18.00 możliwość spowiedzi, a o godz. 19.00 Msza św. w j. polskim
  • w sobotę –  kolejne katechezy w j. polskim rozpoczynające się Mszą św. o godz. 10.00. W czasie tej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo medalików dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej. Na tę Mszę św. zapraszam także inne dzieci z rodzicami
  • w niedzielę – Msze święte w j. polskim o godz. 9.00 oraz o godz. 13.00. Przed Mszą świętą poranną o godz. 8.30 odmawiany jest Różaniec. Natomiast po Mszy św. porannej zapraszamy na spotkanie przy kawie.

Porządek wszystkich Mszy świętych i nabożeństw w naszej parafii jest umieszczony w zakładce: „Msze święte”.

3. Planującym sakrament małżeństwa przypominam, że katecheza przedmałżeńska w naszej parafii odbędzie się w Wielkim Poście. Pierwsza katecheza odbędzie się w czwartek 12 marca o godz. 19.00. Terminy wszystkich spotkań są umieszczone w zakładce: „katecheza przedmałżeńska”.

4. Na koniec raz jeszcze chciałem wyrazić radość z powodu trzeciej róży powstałej przy naszej parafii. Gdyby były chętne osoby do czwartej róży to serdecznie zapraszam. Natomiast wszystkim chciałem zaproponować przyjęcie szkaplerza, z którym związana jest szczególna opieka Maryi. Więcej na temat przyjęcia szkaplerza w zakładce: „grupy/róże różańcowe”. Osoby zainteresowane przyjęciem szkaplerza proszę o taką informację w zakrystii lub telefonicznie.

5. Na najbliższy tydzień życzę dużo siły od samego Chrystusa, którego błogosławieństwo niech nam towarzyszy.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829