Ogłoszenia z 7 czerwca 2020 r. (Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, Rok A)

1. Przeżywając Uroczystość Trójcy Przenajświętszej uwielbiamy dziś Boga w Trójcy jedynego, któremu też zawierzamy nasze wspólnoty rodzinne, naszą parafię, Kościół i cały świat.

2. W przyszłym tygodniu:

  • w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej;
  • w czwartek – w Polsce Uroczystość „Bożego Ciała”, przenoszona tutaj w Norwegii na niedzielę. Będziemy zatem w szczególny sposób uwielbiać Jezusa obecnego w Eucharystii w przyszłą niedzielę;
  • w piątek – Msza św. w j. polskim o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi. Z racji trwającego miesiąca czerwca – miesiąca Serca Jezusowego zapraszam na Mszę świętą połączoną ze śpiewem Litanii do Serca Jezusa. Na tę Mszę świętą zapraszam rodziców wraz z młodzieżą z 1 roku przygotowania do Bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne;
  • w sobotę – św. Antoniego z Padwy. Msza św. w j. polskim z Uroczystości „Bożego Ciała” o godz. 19.00. Po Komunii świętej będzie wystawienie NS, adoracja i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła w asyście LSO. Następnie po zakończonej Mszy świętej z racji 13 dnia czerwca odbędzie się procesja z figurą MB Fatimskiej, połączona z modlitwą różańcową. Zrobimy ją także wewnątrz kościoła, pozostając na swoich miejscach, a niosący figurę będą szli przez kościół. Wchodząc w tym dniu do kościoła proszę zabrać lampion, który będzie umieszczony przy wejściu;
  • w niedzielę – Uroczystość „Bożego Ciała”. Msza św. w j. polskim o godz. 8.309.30 oraz o godz. 18.30. Niestety nie jest możliwe zorganizowanie procesji wokół kościoła, dlatego zrobimy ją wewnątrz kościoła w asyście LSO, pozostając na swoich miejscach. W niedzielę spowiedź wygląda nieco inaczej. Przed pierwszą Mszą świętą spowiedź w kościele od godz. 8.00. Natomiast osoby przychodzące na Mszę św. o godz. 9.30 mogą skorzystać ze spowiedzi bezpośrednio po Mszy świętej za dużymi składanymi drzwiami w tylnej części kościoła. Również osoby przychodzące na Mszę świętą wieczorną mogą ze spowiedzi skorzystać w tylnej części kościoła po Mszy świętej.

3. Wychodząc z kościoła ofiarą do puszek można wesprzeć chorego P. Marka, którego czeka kosztowna operacja w Polsce, a potem rehabilitacja. Wszystkie ofiary zostaną przekazane rodzinie. Nie jesteśmy w stanie pomagać wszystkim, ale być może wiecie, że rodzina P. Marka mieszka w Oslo i pojawia się także w naszej parafii. Warto abyśmy poczuli się wspólnotą, która też wspiera w takich trudnych momentach. Gdyby ktoś chciał wesprzeć vippsem lub dokonując przelew to można to uczynić klikając w ten link. Za Wasze ofiary na ten cel w imieniu rodziny składam serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Już dziś informuję, że za dwa tygodnie wracamy do normalnego porządku Mszy świętych niedzielnych w naszej parafii, gdyż od 15 czerwca jest możliwe organizowanie wydarzeń do 200 osób. Przypominam, że Msze święte w j. polskim odbywać się będą o godz. 9.00 oraz o godz. 13.00 z w wyjątkiem 4 niedzieli miesiąca, kiedy to będzie tylko Msza święta o godz. 9.00, gdyż wówczas o godz. 13.00 jest sprawowana Msza święta w j. wietnamskim. Przez czas wakacji będzie jeszcze dodatkowa Msza święta z niedzieli w sobotę o godz. 19.00.

Wszystkich, którzy pragną przyjść na Msze święte od piątku do niedzieli proszę o dokonanie zapisu za pomocą tego linku.

5. Zbliża się czas wakacji. Przed wyjazdem na urlop bardzo proszę o obowiązkowe dokonanie zapisu na katechezę w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Przy tej okazji chciałem przypomnieć, że w naszej parafii katecheza w j. polskim jest prowadzona raz w miesiącu w soboty od godz. 10.00 do godz. 14.00. Przygotowanie do I Komunii świętej i do Bierzmowania trwa dwa lata. Pierwszy rok przygotowania do I Komunii rozpoczyna się w klasie 2, a pierwszy rok przygotowania do Bierzmowania w klasie 8. Oprócz tego jest także prowadzona katecheza dla chętnych od 4 do 7 klasy. Osoby zainteresowane udziałem w katechezie proszę o dokonanie zapisu w zakrystii.

6. Przypominam, że nasz kościół jest otwarty od godz. 9.00 do Mszy świętej wieczornej sprawowanej o godz. 18.00. W dni powszednie od poniedziałku do piątku jest półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczynająca się o godz. 17.15. O godz. 18.00 sprawowana jest Msza św. w j. norweskim.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930