Ogłoszenia z 27 września 2020 r. (26 niedziela zwykła, Rok A)

1. Przeżywając dzisiaj 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy z powodu trudnej sytuacji opuścili swoje ojczyste kraje.
Dziś również jako wspólnota parafialna cieszymy się przyjęciem nowych członków czwartej róży różańcowej św. Jana Pawła II.

2. W najbliższym tygodniu rozpoczyna się miesiąc październik. W naszej tradycji katolickiej jest on szczególnie związany z modlitwą różańcową. Przypominam, że w październiku nabożeństwa różańcowe w j. polskim odbywają się w piątki o godz. 19.00. Jeśli w tym miesiącu ktoś ma pragnienie na tydzień zabrać do swojego mieszkania figurę MB Fatimskiej, to bardzo proszę o telefon w sprawie rezerwacji konkretnego tygodnia. Miejmy w sobie tę wiarę, że ten czas nawiedzenia i modlitwy jest czasem szczególnej obecności Maryi w naszym życiu.

3. W liturgii tego tygodnia:

  • w poniedziałek – św. Wacława;
  • we wtorek – świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Św. Rafał jest obok św. Krzysztofa patronem podróżujących, a także pielgrzymów stąd za tydzień będzie błogosławieństwo podróżujących oraz kierowców i pojazdów, gdyż wiele osób nie było obecnych na tym błogosławieństwie w miesiącu lipcu z powodu urlopu;
  • we środę – św. Hieronima;
  • w czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W tym dniu z racji I czwartku miesiąca dziękujmy za dar Eucharystii i prośmy w naszych modlitwach za powołanych i o nowe kapłańskie powołania. Jest to także pierwszy dzień października dlatego wraz z Maryją będziemy modlić się o powołania w czasie Mszy św. w j. norweskim o godz. 18.00;
  • w piątek – świętych Aniołów Stróżów. W tym dniu z racji I piątku miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusa i modlimy się za dzieło misyjne Kościoła. Od godz. 18.00 możliwość spowiedzi, a o godz. 19.00 Msza św. w j. polskim z nabożeństwem różańcowym;
  • w sobotę – z racji I soboty miesiąca Msza św. w j. polskim o godz. 19.00. Bezpośrednio po Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z 15. minutowym rozważaniem tajemnicy różańcowej. Różaniec proszę odmówić indywidualnie. W tym dniu w Trondheim historyczny dzień dla Kościoła katolickiego w Norwegii, gdyż odbędą się święcenia biskupie opata Erika Varden O.C.S.O. Nowego biskupa otoczmy modlitwą. Msza święta z udzieleniem święceń biskupich odbędzie się o godz. 11.00. Natomiast transmisja całej uroczystości związanej ze święceniami rozpocznie się już o godz. 9.00. Można w niej uczestniczyć za pomocą tego linku;
  • w niedzielę – z powodu wprowadzonych ograniczeń Mszy świętych do 50. osób, plan Mszy świętych ulega zmianie. Szczegóły w zakładce: „Aktualności”.

4. Wszystkich, którzy pragną przyjść na Msze święte w j. polskim od piątku do niedzieli proszę o dokonanie zapisu za pomocą tego linku. Jeśli ktoś chce przyjść na niedzielne Msze święte w innych parafiach, proszony jest o zapisanie się przez stronę diecezji Oslo.

5. Od października w parafii św. Hallvarda rozpoczyna się katecheza dla dorosłych, którzy jeszcze nie przystąpili do Bierzmowania, a 19 października o godz. 19.00 rozpocznie się katecheza przedmałżeńska. Szczegóły i zapisy u ks. Piotra Gwiżdża (tel. 477 47 952). W naszej parafii katecheza przedmałżeńska odbędzie się w Wielkim Poście.

6. Niech Bóg wszystkim błogosławi.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
« Sie   Paź »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930