Ogłoszenia z 13 grudnia 2020 r. (3 niedziela Adwentu, Rok B)

1. Przeżywając dzisiaj „Niedzielę Radości” chciejmy otworzyć nasze serca na obecność Boga, która może nam dać prawdziwą radość. W dniu dzisiejszym rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Pamiętajmy więc w tym tygodniu o tej intencji.

2. W miniony czwartek została podana informacja, że do 7 stycznia 2021 r. obowiązują w Oslo nowe wytyczne związane z czasem epidemii. Pozwalają one na organizowanie Mszy świętych dla 20. osób. Dla większych parafii jest to bardzo trudne, gdyż oprócz Mszy świętych w j. norweskim i w j. polskim odbywają się także Msze święte w innych językach. Z tego względu na Msze święte zapraszamy te osoby, które zapiszą się na poszczególne dni przez link umieszczany na stronie naszej parafii w zakadce „Aktualności”.

Jeśli dana Msza święta będzie niedostępna to znaczy, że już zapisało się 20 osób. Z tego względu, że ten program nie posiada możliwości automatycznego blokowania muszę w tym czasie śledzić ilość zapisów i blokować po zapisaniu ostatniej osoby. Może to prowadzić do technicznych trudności. Dlatego osoby, które się zapiszą muszą oprócz tego otrzymać potwierdzenie SMSem. Nie ma możliwości uczestnictwa bez wcześniejszego zapisu i potwierdzenia SMSem. Do tych osób nie jest wliczana Liturgiczna Służba Ołtarza oraz osoby pomagające w utrzymaniu porządku. Dlatego jeśli dana Msza święta będzie już niedostępna z powodu maksymalnej liczby zapisanych, to jest jeszcze szansa na uczestniczenie poprzez wpisanie swojej chęci pomocy w osobny formularz. Takie osoby mogą przyjść na konkretną Mszę świętą również po wcześniejszej informacji od księdza. W tym przypadku także decyduje pierwszeństwo zgłoszenia. Nie są to dla mnie łatwe rozwiązania, ale trzeba próbować odnaleźć się w takiej sytuacji.
Kościół w tym czasie do 7 stycznia będzie otwarty na modlitwę prywatną od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni świątecznych i niedziel) od godz. 12.00 do godz. 16.00, a w soboty od godz. 10.00 do godz. 14.00. Poza tymi godzinami będą Mszę święte, na które można przyjść po wcześniejszym zapisie. Na Msze święte w j. norweskim można przyjść po zapisie przez stronę kurii diecezjalnej umieszczonej pod tym linkiem.

3. Przypominam, że biskup Bernt udziela dyspensy od obowiązku Mszy świętej niedzielnej i świątecznej dla osób, które nie mogą w niej uczestniczyć. Nie zapominajmy wówczas o duchowym uczestnictwie we Mszy świętej transmitowanej za pośrednictwem Internetu, radia czy telewizji. TVP 1 transmituje Msze święte w niedziele o godz. 7.00 i 11.00. W Oslo transmisja w j. polskim odbywa się w katedrze św. Olafa. Można w niej duchowo uczestniczyć za pomocą tego linku.

4. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – św. Jana od Krzyża;
  • od wtorku do czwartku – spowiedź przedświąteczna od godz. 19.30 do 21.00. Bardzo proszę na tę spowiedź zgłaszać swoją obecność zapisując się przez ten link. Jest to spowodowane tym, że nie możemy gromadzić w jednym czasie więcej jak 20 osób, którym w trakcie spowiedzi, co pół godziny będzie udzielana Komunia święta. W przypadku zapisu na spowiedź nie będę informował SMSem jak w przypadku zapisów na Msze święte. Oznacza to, że po zapisie można normlanie przyjśc do sakrametu pokuty. Okres przedświąteczny nie jest dobrym czasem na spowiedź z całego życia, więc jeśli ktoś taką spowiedź planuje to proszę umawiać się indywidulanie w innym czasie;
  • w środę – rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Zachęcam do odmawiania tej Nowenny w ramach modlitwy wieczornej. Treść Nowenny jest umieszczona pod tym linkiem.
  • w piątek – Msza święta roratnia w j. polskim o godz. 19.00. W piątek możliwość spowiedzi po Mszy świętej;
  • w sobotę – Msza święta w j. polskim z niedzieli o godz. 19.30. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi;
  • w niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 8.00, 12.30 oraz o godz. 19.30. Pół godziny przed Mszami świętymi możliwość spowiedzi. W czasie Mszy świętej o godz. 12.30 będziemy gościć przedstawicieli harcerzy, którzy zwyczajem minionych lat przekażą Betlejemskie Światło Pokoju. Szczegóły związane z tą inicjatywą są dostępne pod tym linkiem. Gdyby ktoś chciał w innym czasie odebrać BŚP to jest to możliwe po wcześniejszym ustaleniu. Szczegóły na facebooku.

5. Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Szczegółowy porządek Mszy świętych we wszystkich językach będzie podany w gablocie i dostępny na stronie parafii.

6. Osoby chcące nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny, mogą to uczynić umawiając się telefonicznie lub po Mszach świętych. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczane są na potrzeby naszej wspólnoty.

7. Na koniec składam serdeczne „Bóg zapłać” Panom, którzy w miniony piątek montowali szopkę, którą w tym roku przygotowuje nasza polska grupa.

Ks. Piotr Gąsior: +47 925 44 572.

Grudzień 2020
P W Ś C P S N
« Lis   Sty »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031