Ogłoszenia z 4 kwietnia 2021 r. (Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, Rok B)

1. Przeżywając Niedzielę Zmartwychwstania, z nadzieją w moc Chrystusa, chciejmy zawierzyć Bogu naszą teraźniejszość i przyszłość. W takim duchu przeżywajmy Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Jej treść jest umieszczona w zakładce: „Aktualności”.

2. Przypominam, że w obecnej chwili nie możemy organizować Mszy świętych z udziałem wiernych. Można jednak nawiedzać nasz kościół. Zapraszamy więc na prywatną modlitwę w ciszy od poniedziałku do soboty w godzinach od 12.00 do 18.00 (w godzinach od 16.00 do 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu), a w niedziele w godzinach od 9.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 18.00. Gdyby ktoś chciał w tym czasie skorzystać ze spowiedzi, to jest to możliwe po wcześniejszym telefonicznym umówieniu. Przypominam, że biskup Bernt na ten czas udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej. Nie zapominajmy wówczas o duchowym uczestnictwie we Mszy świętej transmitowanej. Z naszego kościoła transmisja odbywa się w piątek i w niedzielę. Szczegóły w zakładce: „Aktualności”.

3. W przyszłym tygodniu:

  • w poniedziałek – drugi dzień świąt wielkanocnych. Wprawdzie nie jest święto obowiązkowe, ale zachęcam do nawiedzenia w tym dniu kościoła na prywatną modlitwę w ciszy (od godz. 12.00 do godz. 18.00) i duchowe uczestnictwo we Mszy świętej. W tym dniu nie będzie z naszego kościoła transmisji więc proszę o uczestnictwo za pomocą TV czy Internetu z innych parafii;
  • w piątek – Msza święta transmitowana z naszego kościoła o godz. 19.00. Szczegóły w zakładce „Aktualności”. Z tej racji, że trwamy w oktawie świąt wielkanocnych w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Oznacza to, że spożywając w tym dniu pokarmy mięsne nie musimy podejmować innej praktyki pokutnej;
  • w niedzielę – Święto Bożego Miłosierdzia. Msza św. transmitowana z naszego kościoła o godz. 13.00. Szczegóły w zakładce „Aktualności”.

4. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w Liturgię Wielkiego Tygodnia:
– Liturgicznej Służbie Ołtarza, osobom czytającym, śpiewającym, pomagającym w transmisji;
– P. Andrzejowi, pełniącemu funkcję organisty;
– P. Grzegorzowi i Łukaszowi pomagającym w przygotowaniu grobu Pańskiego.
Wszystkim za zaangażowanie i obecność przy Jezusie składam serdeczne „Bóg zapłać”.

5. Na koniec chciałem Wam wszystkim złożyć świąteczne życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus zawsze Wam błogosławi, obdarza zdrowiem, siłami w pracy, codziennych obowiązkach. Niech moc Jego zmartwychwstania towarzyszy Wam każdego dnia i daje poczucie, że z Jezusem możemy z nadzieją spoglądać w przyszłość mimo utrudzenia obecnego czasu.
Chrystus Zmartwychwstał Alleluja!
Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja!

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

kwiecień 2021
P W Ś C P S N
« mar   maj »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930