Ogłoszenia z 23 maja 2021 r. (Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Rok B)

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres wielkanocny. W tym dniu uwielbiamy Ducha Świętego, ale dziękujemy także wszystkim osobom w naszej wspólnocie, którzy otwierają się na Jego natchnienia.

2. W przyszłym tygodniu:

  • w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Wprawdzie nie jest święto obowiązkowe, ale zachęcam do nawiedzenia w tym dniu kościoła na prywatną modlitwę w ciszy (od godz. 12.00 do godz. 18.00) i duchowego uczestnictwa we Mszy świętej. W tym dniu nie będzie z naszego kościoła transmisji więc proszę o uczestnictwo za pomocą TV czy Internetu z innych parafii;
  • w środę – św. Filipa Nereusza. Z okazji Dnia Matki pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach;
  • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w piątekMsza św. w j. polskim z nabożeństwem majowym o godz. 19.00;
  • w sobotę – św. Urszuli Ledóchowskiej. Msza święta niedzielna w j. polskim o godz. 19.30;
  • w niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 i 13.00.

3. Rada miasta Oslo podała nowe wytyczne, które od środy 26 maja pozwalają na wydarzenia dla 20 osób. Oznacza to, że od środy możliwe jest uczestnictwo dla tych osób, które wcześniej zarezerwują sobie miejsce przez stronę diecezji. Szczegółowe wyjaśnienie zapisu dostępne jest pod tym linkiem. Z powodu ograniczonej liczby w tej chwili we Mszy świętej mogą wziąć udział tylko te osoby, które wcześniej dokonają rezerwacji. Możliwość zapisów na Msze święte w j. polskim w czwartek po godz. 21.00. Jeśli komuś nie uda się zapisać na Msze święte w j. polskim to proszę próbować zapisywać się nie tylko w niedziele, ale i w dni powszednie na Msze święte w j. norweskim. Te Msze święte w dni powszednie będą o godz. 11.00 i 18.00. Zapisy na wszystkie Msze święte dostępne są pod tym linkiem. Przy okazji chciałem poinformować, że od najbliższej niedzieli nie będzie transmisji Mszy świętej z naszego kościoła. Osoby, które nie zapiszą się na Mszę świętą niedzielną proszę o duchowe uczestnictwo we Mszach świętych za pośrednictwem TV czy Internetu z innych parafii. Możliwość spowiedzi w piątki i soboty po Mszach świętych, a w niedziele pół godziny przed Mszami świętymi (dla osób, które zapisały się na Msze święte). Na spowiedź można się także umówić indywidulanie w innym czasie.

4. W dni powszednie kościół będzie otwarty na modlitwę w ciszy w godzinach od 12.00 do 17.00 (o godz. 18.00 Msza święta), z wyjątkiem sobót i niedziel, gdyż w te dni będą Msze święte w różnych językach prawie przez cały dzień.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

maj 2021
P W Ś C P S N
« kw.   cze »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31