Ogłoszenia z 12 września 2021 r. (24 niedziela zwykła, Rok B)

1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli przypomina nam o tym, że pójście za Jezusem wiąże się z krzyżem. Jednak osobista więź z Jezusem zawsze daje pewność, że w tym trudzie nie jesteśmy sami.

2. W tym tygodniu od poniedziałku do środy nie będzie Mszy świętych w naszej parafii, gdyż w tych dniach księża będą na spotkaniu z biskupem w Mariaholm. Oznacza to, że nie będzie także Mszy świętej w j. polskim z okazji 13 dnia miesiąca września. Kościół w tych dniach nie będzie dostępny na modlitwę. Zapraszamy więc w czwartek na Msze świętą w j. norweskim o godz. 18.00. W czwartek i piątek będzie także Msza święta w j. polskim o godz. 19.00 z myślą o dzieciach, które w ramach Białego Tygodnia zaproszone są w te dwa dni w strojach od I Komunii świętej. Na te Msze święte po wcześniejszym zapisie zapraszam także wszystkich chętnych.

3. W przyszłym tygodniu:

  • w poniedziałek – św. Jana Chryzostoma;
  • we wtorek –  święto Podwyższenia Krzyża;
  • w środę – NMP Bolesnej;
  • w czwartek – świętych męczenników Korneliusza i Cypriana;
  • w piątek – Msza św. w j. polskim o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi;
  • w sobotę – św. Stanisława Kostki. O godz. 19.30 Msza św. w j. polskim z niedzieli, po której będzie dla chętnych adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00. Na tę Mszę św. zapraszam dzieci, które w minionym roku przyjmowały I Komunię świętą, aby przeżyć rocznicę tej uroczystości. Możliwość spowiedzi od godz. 19.00. W tym dniu o godz. 9.30, 12.00 i 14.30 Bierzmowanie młodzieży naszej parafii. Ze względu na ograniczenia w tych Mszach świętych mogą wziąć udział tylko kandydaci do Bierzmowania i ich rodziny;
  • w niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 13.00. Przed Mszą świętą poranną o godz. 8.30 odmawiany jest Różaniec. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą. Po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii świętej. Jest to równocześnie ostateczny termin zapisu na katechezę.

4. Obecnie w naszym kościele może uczestniczyć w czasie Mszy świętej 130 osób. Zapraszam więc na Msze święte po wcześniejszym zapisie przez stronę diecezjalną. Szczegółowe wyjaśnienie zapisu dostępne jest pod tym linkiem. Możliwość zapisów na Msze święte w j. polskim w czwartek po godz. 21.00. Do tych osób nie jest wliczana Liturgiczna Służba Ołtarza oraz osoby pomagające w utrzymaniu porządku i dezynfekcji. Dlatego po Mszy świętej można zgłaszać swoją chęć pomocy. Zapisy na wszystkie Msze święte dostępne są pod tym linkiem.

5. Przed nami kolejny rok duszpasterski i katechetyczny. Rodziców, którzy chcieliby przygotować dzieci do I Komunii świętej i Bierzmowania proszę o dokonanie zapisu na katechezę w nowym roku katechetycznym. Ostateczny termin zapisu i szczegóły związane z katechezą umieszczone są w zakładce „Aktualności”.

6. 18. 10.2021 r. rozpoczynają się katechezy przedmałżeńskie w parafii św. Hallvarda. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Piotra Gwiżdża (Tel. +47 477 47 952). Przy tej okazji chciałem poinformować, że naszej parafii katechezy przedmałżeńskie będą w Wielkim Poście.

7. Na koniec składam serdeczne „Bóg zapłać” osobom, które angażują się w przygotowanie i przebieg Mszy świętych.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« sie   paź »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930