Ogłoszenia z 26 września 2021 r. (26 niedziela zwykła, Rok B)

1. W przyszłym tygodniu rozpoczyna się miesiąc październik. W naszej tradycji katolickiej jest on szczególnie związany z modlitwą różańcową. Przypominam, że w naszej parafii Różaniec w j. polskim odmawiany jest w niedziele o godz. 8.30. W październiku dodatkowo nabożeństwo różańcowe w piątki po Mszy św. wieczornej. Jeśli w tym miesiącu ktoś ma pragnienie na tydzień zabrać do swojego mieszkania figurę MB Fatimskiej, to proszę o telefon w sprawie rezerwacji konkretnego tygodnia.

2. W przyszłym tygodniu:

  • w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo;
  • we wtorek – św. Wacława;
  • w środę – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Św. Rafał jest obok św. Krzysztofa patronem podróżujących, a także pielgrzymów stąd za tydzień po Mszach świętych będzie błogosławieństwo podróżujących oraz kierowców i pojazdów, gdyż wiele osób nie było obecnych w miesiącu lipcu z powodu urlopu. Przy tej okazji będą rozdawane pobłogosławione breloki ze Świętą Rodziną lub św. Krzysztofem. Ofiara składana przy tej okazji jest przeznaczana na potrzeby naszej wspólnoty;
  • w czwartek – św. Hieronima;
  • w piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Msza św. w j. polskim o godz. 19.00, po której odbędzie się nabożeństwo różańcowe. W tym dniu z okazji I piątku miesiąca oddajemy także cześć Najświętszemu Sercu Jezusa i modlimy się za dzieło misyjne Kościoła. Możliwość spowiedzi od godz. 18.00;
  • w sobotę – świętych Aniołów Stróżów. O godz. 19.30 Msza św. w j. polskim niedzieli, po której będzie dla chętnych adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00. W czasie adoracji okazja do rozważania tajemnicy różańcowej i indywidualnego odmówienia różańca z racji I sobory miesiąca. Możliwość spowiedzi od godz. 19.00;
  • w niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 13.00. Przed Mszą świętą poranną o godz. 8.30 odmawiany jest Różaniec.

W niedzielę możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą.

3. 24 września została podana informacja o otwarciu Norwegii na normalne funkcjonowanie. Dla naszych wspólnot parafialnych oznacza to, że nie ma ograniczeń dotyczących liczby wiernych w kościołach. Szczegóły w „Aktualnościach”.

4. 18.10.2021 r. rozpoczynają się katechezy przedmałżeńskie w parafii św. Hallvarda. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Piotra Gwiżdża (Tel. +47 477 47 952). Przy tej okazji chciałem poinformować, że naszej parafii katechezy przedmałżeńskie będą w Wielkim Poście.

5. Na koniec składam serdeczne „Bóg zapłać” osobom, które angażują się w przygotowanie i przebieg Mszy świętych. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia. 

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« sie   paź »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930