Ogłoszenia z 3 października 2021 r. (27 niedziela zwykła, Rok B)

1. Trwa miesiąc październik. W naszej tradycji katolickiej jest on szczególnie związany z modlitwą różańcową. Przypominam, że w naszej parafii Różaniec w j. polskim odmawiany jest w niedziele o godz. 8.30.
W październiku dodatkowo nabożeństwo różańcowe w piątki po Mszy św. wieczornej. Jeśli w tym miesiącu ktoś ma pragnienie na tydzień zabrać do swojego mieszkania figurę MB Fatimskiej, to proszę o telefon w sprawie rezerwacji konkretnego tygodnia.

2. W przyszłym tygodniu:

  • w poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu;
  • we wtorek – św. Faustyny Kowalskiej;
  • w czwartek – NMP Różańcowej;
  • w piątek – o godz. 19.00 Msza św. w j. polskim, po której odbędzie się nabożeństwo różańcowe. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą;
  • w sobotę – o godz. 19.30 Msza św. w j. polskim z niedzieli, po której będzie dla chętnych adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą;
  • w niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 13.00. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszami świętymi. Natomiast po Mszy świętej porannej zapraszamy chętnych na spotkanie przy kawie.

3. Za tydzień po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszki na rehabilitację chorej Patrycji, której rodzina jest związana z naszą parafią. Już kiedyś wspominałem, że nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim. Myślę jednak, że warto zauważyć ludzi potrzebujących pomocy z naszej wspólnoty i wspierać w takich trudnych momentach. Za każdą ofiarę na ten cel już dziś w imieniu rodziny składam serdeczne „Bóg zapłać”.

4. 24 września została podana informacja o otwarciu Norwegii na normalne funkcjonowanie. Dla naszych wspólnot parafialnych oznacza to, że nie ma ograniczeń dotyczących liczby wiernych w kościołach. Przy tej okazji ks. biskup ogłasza, że można wrócić do przyjmowania Komunii świętej do ust. Szczegóły w „Aktualnościach”.

5. Na koniec dziękuję P. Pawłowi za zrobione i przekazane zdjęcia na stronę naszej parafii. Dziękuję także wszystkim osobom, które angażują się w życie parafii. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

październik 2021
P W Ś C P S N
« wrz    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031