Ogłoszenia z 9 grudnia 2018 r (2 niedziela adwentu, Rok C)

1. Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych, dając w ten sposób świadectwo wiary. Dziękuję także prowadzącym i zaangażowanym w katechezę w minioną sobotę.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w środę– o godz. 19.00 odbędzie się w naszej parafii koncert przedświąteczny z udziałem dzieci
  • w czwartek– wspomnienie św. Łucji
  • w piątek– wspomnienie św. Jana od Krzyża. W tym dniu zapraszam rodziców z dziećmi na Roraty w j. polskim o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi. W czasie Mszy świętej błogosławieństwo i wręczenie modlitewników dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej i młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Natomiast po Mszy św. zapraszam na zbiórkę wszystkich chętnych do bycia ministrantami
  • w przyszłą niedzielę– Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 oraz o godz. 13.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie przy kawie.
    Przypominam, że w każdą niedzielę przed Mszą świętą poranną o godz. 8.30 modlimy się Różańcem.

3. W czasie Adwentu Msze święte roratnie w j. norweskim odbywają się w piątki rano o godz. 7.00, a w j. polskim w piątki o godz. 19.00. Chciałem także poinformować, że spowiedź przedświąteczna odbędzie się w naszej parafii 20 grudnia (czwartek) od godz. 18.30 do godz. 20.00.

4. Osoby pragnące przyjąć księdza w ramach odwiedzin duszpasterskich zwanych „kolędą”, proszę o zapisanie się w zakrystii. Jeśli ktoś może przyjąć w godzinach przedpołudniowych to bardzo proszę o zaznaczenie tej informacji w uwagach. Jeśli ktoś wyjeżdża do Polski na Boże Narodzenie i chciałby odwiedzin duszpasterskich po powrocie, to proszę także zapisać się przed wyjazdem i zaznaczyć od kiedy jest możliwa kolęda. To bardzo ułatwi organizację odwiedzin duszpasterskich.

5. W ramach Akcji Adwentowej przy wyjściu z kościoła ofiarami do puszek wspieramy konkretny projekt. Ofiary z tegorocznej Akcji Adwentowej przeznaczone są na pomoc dla dziewcząt w Ugandzie i Kongo. “Bóg zapłać” za każdą ofiarę na ten cel.

6. Po pieśni na zakończenie można odebrać pobłogosławione opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są dowolne i przeznaczamy je na cele związane z naszą polską grupą. Ofiarodawcom dziękuję za zrozumienie i wsparcie.

7. Każdego roku parafia ofiaruje dla czterolatków Biblię w j. norweskim. Rodziców tych dzieci proszę o zapis w zakrystii.

Ks. Piotr Gąsior: +47 925 44 572.

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Lis   Sty »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31