Róża Różańcowa

Róża różańcowa jest modlitewną wspólnotą 20 osób, z których każda codziennie we własnym zakresie odmawia jedną dziesiątkę różańca. Każda osoba przez miesiąc rozważa jedną, przydzieloną jej Tajemnicę Różańca Świętego. W ten sposób codziennie odmawiany jest cały różaniec. Członkowie Róży korzystają zatem z łask, jakie mogliby otrzymać, sami odmawiając cały Różaniec.

Stowarzyszenie Żywego Różańca powstało w Lyonie w 1826 roku, a jego inicjatorką była Paulina Jaricot. Dziś Roże Różańcowe obecne są w niezliczonych parafiach na całym świecie.

Zadaniem osoby należącej do Róży Różańcowej jest odmówienie jednej dziesiątki różańca w ciągu dnia oraz rozważenie otrzymanej Tajemnicy z życia Jezusa i Matki Bożej. To zaledwie kilka minut w ciągu dnia, a obietnice związane z pobożnym odmówieniem Różańca są niezwykłe. Więcej o tych obietnicach można przeczytać klikając w ten link.

Członkowie Róż Żywego Różańca mogą dostąpić odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami, w następujące dni:

  • Dzień przyjęcia do Żywego Różańca
  •  Narodzenie Pana Jezusa (25 XII)
  •  Ofiarowanie Pańskie (2 II)
  •  Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie (25 III)
  •  Zmartwychwstanie Pańskie (zgodnie z kalendarzem liturgicznym)
  • Wniebowzięcie Matki Bożej (15 VIII)
  • NMP Różańcowej (7 października)
  • Niepokalane Poczęcie Maryi (8 XII).

O warunkach odpustu zupełnego można więcej przeczytać pod tym linkiem.

Uroczyste przyjęcie do Żywego Różańca odbyło się w naszej parafii dnia 27 maja 2018 r. Ostania osoba uzupełniająca grono 20 osób dołączyła 13 maja, w rocznicę pierwszych objawień fatimskich, stąd pierwsza Róża nosi wezwanie Róży Matki Bożej Fatimskiej. Jej zelatorką jest P. Laura Mąka (Tel. 936 01 056).

Pragniemy, aby grupa różańcowa objęła jak największą liczbę wiernych i wciąż wzrastała. Dlatego osoby pragnące należeć do Róży prosimy o podejście do zakrystii i dokonanie zapisu.

W ostatnią niedzielę każdego miesiąca po Mszy św. o godz. 9:00 podawane są intencje wyznaczone przez papieża, które stają się głównym przedmiotem naszej modlitwy. Można je odszukać klikając w ten link. Wtedy też podawane są intencje okolicznościowe, które są związane z aktualnymi wydarzeniami z życia Kościoła i świata. W tym dniu odbywa się także zmiana tajemnic różańcowych zgodnie z ciągłą kolejnością.

Więcej informacji o Różańcu można znaleźć klikając w ten link.