Pielgrzymka do Fatimy

W 1917 r. w portugalskiej miejscowości Fatima od 13 maja do 13 czerwca Matka Boża ukazywała się trójce dzieci: Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji. Przez te dzieci wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty za świat oraz za grzeszników. Dziś po tylu latach to orędzie jest nadal aktualne. Wielu z Was pięknie odpowiada na to wezwanie Matki Bożej, odmawiając Różaniec. Przy tej okazji dziękuję za Wasze świadectwo. Jako wspólnota Polaków przy parafii św. Jana w Oslo chcemy w tym roku pielgrzymować do Fatimy, aby poznać te szczególne miejsca związane z objawieniami. Najważniejszym dniem tej pielgrzymki jest uczestnictwo w kolejnej rocznicy objawień z 13 czerwca, które jest poprzedzone piękną nocną procesją z lampionami. Ten czas będzie także okazją do zwiedzenia innych miejsc, a także wypoczynku nad Oceanem Atlantyckim. Serdecznie zapraszam do udziału w pielgrzymce. Ks. Piotr

 

Program pielgrzymki do Fatimy w dniach od 10 czerwca 2019 r. do 15 czerwca 2019 r.

Dzień 1 (10 czerwca) – LIZBONA – FATIMA
Wylot z Oslo o godz. 10.45 i lądowanie w Lizbonie o godz. o 13.55. Następnie objazd autobusem po Lizbonie z postojem na posiłek. Następnie udajemy się do hotelu i na Mszę świętą.

Dzień 2 (11 czerwca) – LIZBONA
Rano po śniadaniu zwiedzanie Lizbony. W planie zwiedzanie kościoła św. Antoniego Padewskiego (Msza w tym kościele), Katedry Se, następnie zwiedzanie Klasztoru Hieronimitów uchodzącego za najznakomitszą budowlę Lizbony. Następnie zwiedzanie Wieży Belem, Pomnika Odkrywców wzniesionego w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza, Zamku Św. Jerzego oraz położonej poniżej najstarszej dzielnicy zwanej Alfama. Spacer po Praca Rossio, Praca Comercio. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

Dzień 3 (12 czerwca) – FATIMA – ALJUSTRIEL – VALINHOS 
Poranna Msza święta. Śniadanie. Przejście Drogą Krzyżową do Aljustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, które doznały objawień. Po drodze przystanek w Valinhos – miejsce pojawienia się Anioła Pokoju. Przejazd na plażę w okolicy Nazaré i czas wolny. Godz. 21:30 – różaniec w Kaplicy Objawień i nocna procesja. Nocleg i kolacja w Fatimie.

Dzień 4 (13 czerwca) – FATIMA
Całodzienny pobyt w Fatimie. Śniadanie. Po śniadaniu udział w obchodach rocznicowych objawienia z 13 czerwca. Godz. 10:00 – oficjalna Msza święta na głównym placu. Zwiedzanie Fatimy, religijnego centrum Portugalii. W tym miejscu trójka wiejskich dzieci wypasających bydło na okolicznych łąkach, doznała w 1917 r. sześciu objawień. Ujrzały one ponad konarami dębu „Panią jaśniejszą od słońca”. W Bazylice uświetniającej te wydarzenia znajdują się groby Hiacynty i Franciszka, którzy zmarli w latach 1919 – 1920 podczas epidemii grypy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Fatimie. Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej.

Dzień 5 (14 czerwca) – FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE
Poranna Msza święta. Śniadanie. Godz. 10:00 przejazd do Batalha – zwiedzanie kościoła Santa Maria da Vitoria – gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do listy międzynarodowych dziedzictw kultury UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Przejazd do Alcobaça – zwiedzanie kościoła imponującego opactwa Cystersów. Niesamowitych rozmiarów budowla jest przykładem wczesnogotyckiej architektury. Dalej przejazd do Nazare – zwiedzenie Kościoła Matki Bożej Karmiącej, a następnie czas wolny na plażowanie. Godz. 21:30 – różaniec w Kaplicy Objawień i nocna procesja. Nocleg i kolacja w Fatimie.

Dzień 6 (15 czerwca) – WYLOT
Wymeldowanie się z hotelu i odebranie śniadania w recepcji hotelu, w godzinach rannych wyjazd na lotnisko i wylot z Lizbony o godz. 10.55. Lądowanie w Oslo o godz. 15.45.

Koszt pielgrzymki:
800 EUR (39 pielgrzymów)
820 EUR (29 pielgrzymów)
Świadczenia w tej cenie:
• bilety lotnicze na trasie Oslo – Lizbona – Oslo
• transfer z i na lotnisko
• przejazdy autokarem zgodnie z programem
• 5 noclegów w hotelach klasy turystycznej w pokojach 2-osobowych z łazienkami
• wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
• opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika zgodnie z programem
• codzienna Msza św.
• opieka duchowa kapłana
• ubezpieczenie KL i NNW, bagażu i od chorób przewlekłych
• system Tour Guide
Cena nie obejmuje:
• dopłaty do pokoju jednoosobowego (170 EUR)
• zwyczajowych napiwków dla pilota, kierowców i obsługi hotelowej (30 EUR)
• napojów do obiadokolacji
• wydatków osobistych
Ważne informacje:
• organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od: pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów
• koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną.

Bagaż mamy podwójny: 10 kg podręczny i 20 kg rejestrowany (jeśli ktoś ma ochotę to można nawet zabrać 2 rejestrowane bagaże po 20 kg).

Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Gru   Lut »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031