Ogłoszenia z 3 marca 2019 r. (8 niedziela zwykła, Rok C)

1. Dzisiejsza liturgia słowa wzywa nas do czujności nad sferą języka, który jest darem Bożym. Chciejmy zatem na nowo podjąć wysiłek troski o to, aby nasze słowa były narzędziem prawdy i miłości.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – św. Kazimierza, królewicza
  • w środę – z racji „Środy Popielcowej”, rozpoczynającej czas Wielkiego Postu, na znak pokuty i nawrócenia przyjmujemy popiół na nasze głowy. W tym dniu w naszej parafii Msza święta w j. polskim o godz. 16.30. Ponadto w j. norweskim o godz. 11.00 i 18.00 oraz w j. tamilskim o godz. 19.30. Jest to dzień, w którym obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym jeden do syta (od 18 do 60 lat) i wstrzemięźliwość od posiłków mięsnych (od 14 lat do śmierci). W Wielkim Poście Kościół zachęca do podjęcia postanowień i wyrzeczeń. Żeby w tym pomóc proponuję podjęcie postanowień w ramach tzw. „Zdrapki Wielkopostnej”. Osoby, które rzeczywiście decydują się na podjęcie wyrzeczeń prosimy o zabranie „Zdrapki Wielkopostnej” umieszczonej przy wyjściu z kościoła. Na każdy dzień Wielkiego Postu pod zdrapką ukryte jest konkretne wyrzeczenie. Przypominam, że jest także możliwość złożenia pisemnej abstynencji od alkoholu i innych uzależnień w kancelarii parafialnej. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii czy też przez telefon
  • w piątek – Msza św. w j. pol­skim o godz. 19.00, a bezpośrednio po Mszy świętej „Droga Krzyżowa”. Pół god­zi­ny wcześ­niej moż­liwość spowied­zi. W tym dniu obchodząc „Dzień Kobiet” pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich kobietach
  • w sobotę – od godz. 10.00 kolejne katechezy w j. polskim kończące się Mszą św. o godz. 13.00. Na tę Msze świętą zapraszam także rodziców z dziećmi
  • w przyszłą niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 oraz o godz. 13.00.

3. Za tydzień przeżywamy już I niedzielę Wielkiego Postu. Ten szczególny czas pokuty i nawrócenia w Kościele chcemy w naszej polskiej wspólnocie roz­począć reko­lekcja­mi, które potrwają do środy. Poprowad­zi je ks. Robert Zych – wykładowca pedagogiki na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Szczegółowy plan reko­lekcji z ks. Robertem Zychem jest umieszczony pod tym linkiem.

4. Zainteresowanym katechezą przedmałżeńską przypominam, że w naszej parafii taka katecheza w j. polskim będzie prowadzona w Wielkim Poście. Pierwsza katecheza odbędzie się w czwartek 21 marca 2019 r. o godz. 19.00. Szczegółowy program katechez przedmałżeńskich jest umieszczony pod tym linkiem.

Ks. Piotr Gąsior: +47 925 44 572.

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031