Ogłoszenia z 26 maja 2019 r. (6 niedziela wielkanocna, Rok C)

1. W dzisiejszej Ewangelii słyszymy słowa, że Jezus jest nam w stanie dać taki pokój, jakiego nie znajdziemy w świecie. Z nadzieją na ten pokój chciejmy przeżywać naszą więź z Jezusem.

Dziś z okazji Dnia Matki pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych mamach. Żyjącym wypraszajmy Bożą opiekę, a dla zmarłych prośmy o radość wieczną.

2. W przyszłym tygodniu:

  • w środę – św. Urszuli Ledóchowskiej. W tym dniu o godz. 18.30 spowiedź dla młodzieży przed Bierzmowaniem, dla ich świadków i rodziców
  • w czwartek – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu Msza św. w j. polskim o godz. 19.00. Jest to święto obowiązkowe więc jeśli nie musimy pracować to pamiętajmy, żeby zachować niedzielny charakter tego dnia. W Polsce ta Uroczystość jest przenoszona na niedzielę, a tutaj z tego względu, że Kościół protestancki także świętuje wydarzenie Wniebowstąpienia mamy dzień wolny od pracy. Stąd świadoma i dobrowolna praca oraz opuszczenie w tym dniu Mszy świętej jest grzechem ciężkim. W tym dniu również Msza św. w j. norweskim o godz. 11.00 i w j. tamilskim o godz. 17.30
  • w piątek – Nawiedzenie NMP. Msza św. w j. polskim z ostatnim w tym roku nabożeństwem majowym o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi. W tym dniu ks. Proboszcz zaprasza także na Msze św. o godz. 18.00 w j. norweskim połączoną z międzynarodowym różańcem tuż po Mszy świętej. W piątek rozpoczyna się również Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Treść tej Nowenny jest umieszczona w zakładce „Aktualności”.
  • w sobotę – o godz. 11.00 Bierzmowanie młodzieży naszej parafii. Przy tej okazji dziękuję katechetom, którzy w tamtym roku prowadzili katechezy dla tej grupy, a więc P. Grzegorzowi i P. Agnieszce. W tym dniu z racji I soboty miesiąca zapraszam na Mszę św. w j. polskim o godz. 19.00. Bezpośrednio po Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z 15 minutowym rozważaniem tajemnicy różańcowej. W tym dniu przeżywamy także wspomnienie św. Justyna oraz Dzień Dziecka. Zapraszam zatem na Mszę św. szczególnie rodziców z dziećmi. Dzieci tuż po zakończonej adoracji otrzymają specjalne błogosławieństwo oraz cukierki
  • w przyszłą niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 i o godz. 13.00. Przed Mszą świętą poranną o godz. 8.30 odmawiany jest Różaniec.

3. Zbliża się czas wakacji. Przed wyjazdem na urlop bardzo proszę o obowiązkowe dokonanie zapisu na katechezę w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Przy tej okazji chciałem przypomnieć, że w naszej parafii katecheza w j. polskim jest prowadzona raz w miesiącu w soboty od godz. 10.00 do godz. 14.00. Przygotowanie do I Komunii świętej i do Bierzmowania trwa dwa lata. Pierwszy rok przygotowania do I Komunii rozpoczyna się w klasie 2, a pierwszy rok przygotowania do Bierzmowania w klasie 8. Oprócz tego jest także prowadzona katecheza dla chętnych od 4 do 7 klasy. Osoby zainteresowane udziałem w katechezie proszę o dokonanie zapisu w zakrystii.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi   Cze »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031