Ogłoszenia z 9 czerwca 2019 r. (Uroczystość Zesłania Ducha Świętego)

1. Przeżywając Uroczystość Zesłania Ducha Świętego uwielbiamy dziś w szczególny sposób Ducha Świętego w tajemnicy Jego obecności w Kościele. Zesłanie Ducha Świętego kończy okres wielkanocny stąd na koniec błogosławieństwa słyszymy radosne „Alleluja”.

2. Przeżywamy miesiąc czerwiec, poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam, aby przy okazji modlitwy wieczornej pamiętać w tym miesiącu o odmawianiu Litanii do Serca Jezusowego. Natomiast w naszej wspólnocie tę Litanię śpiewamy w piątki. Wyjątkiem jest najbliższy piątek, gdyż z racji pielgrzymki do Fatimy nie będzie Mszy św. w j. polskim o godz. 19.00

3. W przyszłym tygodniu:

  • w poniedziałek– drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego czyli Święto Matki Kościoła. Chociaż nie jest to święto obowiązkowe, to jednak zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. W naszej parafii z racji pielgrzymki do Fatimy, którą jutro rozpoczynamy nie będzie Mszy św. w j. polskim. Dlatego zapraszam na Mszę św. w j. norweskim o godz. 11.00
  • we wtorek – św. Barnaby
  • w czwartek– Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w piątek– bł. Michała Kozala
  • w przyszłą niedzielę– Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 i o godz. 13.00. Przed Mszą świętą poranną o godz. 8.30 odmawiany jest Różaniec. Natomiast po Msz św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie przy kawie.

 4. Zbliża się czas wakacji. Przed wyjazdem na urlop bardzo proszę o dokonanie zapisu na katechezę w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Zapisy przyjmowane są do końca czerwca w zakrystii. Przy tej okazji chciałem przypomnieć, że w naszej parafii katecheza w j. polskim jest prowadzona raz w miesiącu w soboty od godz. 10.00 do godz. 14.00. Przygotowanie do I Komunii świętej i do Bierzmowania trwa dwa lata. Pierwszy rok przygotowania do I Komunii rozpoczyna się w klasie 2, a pierwszy rok przygotowania do Bierzmowania w klasie 8. Oprócz tego jest także prowadzona katecheza dla chętnych od 4 do 7 klasy. Osoby zainteresowane udziałem w katechezie proszę o dokonanie zapisu w zakrystii.

5. Przypominam, że „Uroczystość Bożego Ciała” tutaj w Norwegii przenoszona jest na niedzielę i w tym roku wypada 23 czerwca. Zwyczajem minionych lat będzie wspólna Msza św. w j. norweskim o godz. 11.00 z procesją do czterech ołtarzy. Nasza polska grupa będzie miała modlitwy i śpiew w j. polskim przy jednym ołtarzu. Natomiast dla tych, którzy nie mogą przyjść na tę godzinę będzie jeszcze Msza św. w j. polskim o godz. 16.00. Bardzo proszę zapamiętać tę zmianę.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930