Ogłoszenia z 30 czerwca 2019 r. (13 niedziela zwykła, Rok C)

1. Dzisiejsza liturgia słowa podejmuje temat powołania. Niech to będzie okazją, aby uświadomić sobie, że naszym podstawowym powołaniem od chrztu świętego jest troska o życie w przyjaźni z Jezusem.

2. W przyszłym tygodniu:

  • w środę –  św. Tomasza Apostoła
  • w czwartek– z racji I czwartku miesiąca dziękujmy za dar Eucharystii i prośmy w naszych modlitwach za powołanych i o nowe kapłańskie powołania
  • w piątek– z racji I piątku miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusa i modlimy się za dzieło misyjne Kościoła. Od godz. 18.00 możliwość spowiedzi, a o godz. 19.00 Msza św. w j. polskim
  • w sobotę – z racji I soboty miesiąca Msza św. w j. polskim o godz. 19.00. Bezpośrednio po Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z 15 minutowym rozważaniem tajemnicy różańcowej. W tym dniu obchodzimy także wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
  • w przyszłą niedzielę– Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 i o godz. 13.00. Przed Mszą świętą poranną o godz. 8.30 odmawiany jest Różaniec.

Porządek wszystkich Mszy świętych i nabożeństw w naszej parafii jest umieszczony w zakładce: „Msze święte”.

3. Rozpoczął się czas wakacji. Przed wyjazdem na urlop bardzo proszę o dokonanie zapisu na katechezę w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Zapisy przyjmowane są do końca czerwca w zakrystii. Przy tej okazji chciałem przypomnieć, że w naszej parafii katecheza w j. polskim jest prowadzona raz w miesiącu w soboty od godz. 10.00 do godz. 14.00. Przygotowanie do I Komunii świętej i do Bierzmowania trwa dwa lata. Pierwszy rok przygotowania do I Komunii rozpoczyna się w klasie 2, a pierwszy rok przygotowania do Bierzmowania w klasie 8. Oprócz tego jest także prowadzona katecheza dla chętnych od 4 do 7 klasy. Osoby zainteresowane udziałem w katechezie proszę o dokonanie zapisu w zakrystii.

4. W miesiącu lipcu Msze święte w j. polskim będą sprawowane przez księży, którzy w tym czasie będą mnie zastępować. Wyjątkiem będzie piątek 19 lipca, kiedy to nie będzie Mszy św. w j. polskim. Proszę zapamiętać tę zmianę. Natomiast do 15 lipca w sprawach duszpasterskich i kancelaryjnych proszę dzwonić do ks. Andrzeja Dudka, któremu serdecznie dziękuję za zastępstwo (Tel. +48 500 19 004).

5. Na koniec składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżycie Uroczystości Bożego Ciała.

Dziękuję:
– osobom, które przygotowały i przystroiły ołtarz polowy
– szafarzom, ministrantom i wszystkim zaangażowanym w liturgię
– osobom, które upiekły ciasto i przygotowały posiłki na wspólne spotkanie po Mszy świętej
– wszystkim za udział w procesji i świadectwo wiary w obecność Jezusa w Eucharystii.

6. Wszystkim udającym się na wakacje życzę udanego wypoczynku. Równocześnie witam wszystkich gości, którzy w czasie wakacyjnym przebywają na terenie naszej parafii. Niech Bóg Wam błogosławi w pracy i wypoczynku.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Cze   Sie »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031