Ogłoszenia z 28 lipca 2019 r. (17 niedziela zwykła, Rok C)

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus mówi o dobroci Boga, który wysłuchuje swoich dzieci. Natomiast Abraham słyszy, że owocność modlitwy zależy także od postawy człowieka. Niech liturgia słowa tej niedzieli uwrażliwi nas na modlitwę i osobistą sprawiedliwość, która ma taką moc przed Bogiem, że może ocalić nie tylko nas, ale także innych.

2. W przyszłym tygodniu:

  • w poniedziałek –  św. Olafa, głównego patrona Norwegii oraz św. Marty
  • w środę –  św. Ignacego z Loyoli
  • w czwartek –  św. Alfonsa Marii Liguoriego oraz I czwartek miesiąca, dzień modlitwy za powołanych do kapłaństwa i o nowe powołania. Msza święta z modlitwą o powołania w j. norweskim o godz. 18.00
  • w piąte– z racji I piątku miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusa i modlimy się za dzieło misyjne Kościoła. Od godz. 18.00 możliwość spowiedzi, a o godz. 19.00 Msza św. w j. polskim
  • w sobotę –  z racji I soboty miesiąca Msza św. w j. polskim o godz. 19.00. Bezpośrednio po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z 15 minutowym rozważaniem tajemnicy różańcowej
  • w niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 i o godz. 13.00. Przypominam, że w każdą niedzielę przed Mszą świętą poranną o godz. 8.30 odmawiany jest Różaniec.

Porządek wszystkich Mszy świętych i nabożeństw w naszej parafii jest umieszczony w zakładce: „Msze święte”.

3. W minionym tygodniu w liturgii przeżywaliśmy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji za tydzień po Mszach świętych będzie poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców oraz podróżujących. Przy wyjściu z kościoła będą rozdawane modlitwy z wizerunkiem św. Krzysztofa do przyklejenia w samochodzie. Ofiarą składaną przy tej okazji będziemy mogli wesprzeć dzieło misyjne Kościoła. Już dziś składam serdeczne „Bóg zapłać” za Waszą wrażliwość i wsparcie.

4. Wszystkim udającym się na urlop życzę udanego wypoczynku. Równocześnie witam wszystkich gości, którzy w czasie wakacyjnym przebywają na terenie naszej parafii. Niech Bóg Wam błogosławi w pracy i wypoczynku.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Cze   Sie »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031