Ogłoszenia z 25 sierpnia 2019 r. (21 niedziela zwykła, Rok C)

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus po raz kolejny zaprasza nas do naśladowania Go w swoim życiu. Mimo, że jest to droga, która prowadzi przez „wąskie drzwi” to jednak jej celem jest wieczna radość. Niech ta obietnica będzie dla nas zachętą do podejmowania codziennego trudu w duchu chrześcijańskiej nadziei.

2. W przyszłym tygodniu:

  • w poniedziałek – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Mimo, że nie jest to święto obowiązkowe to jednak biskie sercu każdego Polaka. Zatem zapraszam w tym dniu na Mszę św. w j. polskim o godz. 19.00
  • we wtorek – św. Moniki
  • we środę – św. Augustyna
  • w czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • w piątek – Msza św. w j. polskim o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi. W najbliższy piątek nasza polska grupa po Mszy św. w j. polskim będzie miała sprzątanie kościoła. Pierwsze osoby, które wpisały się na listę, będą w tym tygodniu proszone telefonicznie o pomoc. Już dziś dziękuję za zaangażowanie
  • w niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 i o godz. 13.00. Przed Mszą świętą poranną o godz. 8.30 odmawiany jest Różaniec. O godz. 9.00 młodzież z 2 roku przygotowania do Bierzmowania rozpoczyna katechezę w j. norweskim, która kończy się udziałem w Mszy św. w j. norweskim o godz. 11.00. Natomiast w poniedziałek 2 września Mszą św. w j. norweskim o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie organizacyjne dla rodziców tej młodzieży.

Porządek wszystkich Mszy świętych i nabożeństw w naszej parafii jest umieszczony w zakładce: „Msze święte”.

3. Kończy się już czas wakacji. Jeśli w naszej parafii pojawiły się nowe rodziny to chciałem przypomnieć, że od września rozpocznie się katecheza w j. polskim. Odbywa się ona raz w miesiącu w soboty od godz. 10.00 do godz. 14.00. Przygotowanie do I Komunii świętej i do Bierzmowania trwa dwa lata. Pierwszy rok przygotowania do I Komunii rozpoczyna się w klasie 2, a pierwszy rok przygotowania do Bierzmowania w klasie 8. Przygotowanie do Bierzmowania wygląda w taki sposób, że pierwszy rok jest w j. polskim, a w drugi rok w j. norweskim (drugi rok przygotowania odbywa się również raz w miesiącu z tą różnicą, że jest to w niedzielę od godz. 9.00 i kończy się Mszą św. o godz. 11.00). Oprócz tego w naszej parafii jest także prowadzona katecheza dla chętnych od 4 do 7 klasy. Osoby zainteresowane udziałem w katechezie proszę o dokonanie zapisu w zakrystii.

4. W naszej parafii rozpoczyna się organizowany przez Caritas kurs j. norweskiego dla kobiet. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

5. Wszystkim życzę owocnego tygodnia. Niech Bóg Wam błogosławi w pracy i wypoczynku.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
« Lip   Wrz »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031