Ogłoszenia z 1 września 2019 r. (22 niedziela zwykła, Rok C)

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus zachęca nas do pokory i bezinteresowności. Chciejmy z wiarą odpowiedzieć na te słowa Pana Jezusa.
Dzisiaj przeżywamy także 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Niech ta okrągła rocznica tragicznych wydarzeń historycznych będzie dla nas okazją do modlitwy za poległych w obronie naszej Ojczyzny, a także o pokój w Europie i świecie.

2. W przyszłym tygodniu:

  • w poniedziałek – spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży z 2 roku przygotowania do Bierzmowania, rozpoczynające się Mszą św. w j. norweskim o godz. 18.00
  • we wtorek – św. Grzegorza Wielkiego
  • w czwartek – z racji I czwartku miesiąca dziękujmy za dar Eucharystii i prośmy w naszych modlitwach za powołanych i o nowe kapłańskie powołania. Msza św. z modlitwą o powołania w j. norweskim o godz. 18.00
  • w piątek – z racji I piątku miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusa i modlimy się za dzieło misyjne Kościoła. Od godz. 18.00 możliwość spowiedzi, a o godz. 19.00 Msza św. w j. polskim
  • w sobotę – z racji I soboty miesiąca Msza św. w j. polskim o godz. 19.00. Bezpośrednio po Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z 15 minutowym rozważaniem tajemnicy różańcowej
  • w niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 i o godz. 13.00. Przed Mszą świętą poranną o godz. 8.30 odmawiany jest Różaniec. Po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci rozpoczynających I rok przygotowania do I Komunii świętej i Bierzmowania.

Porządek wszystkich Mszy świętych i nabożeństw w naszej parafii jest umieszczony w zakładce: „Msze święte”.

3. Po pielgrzymce naszej wspólnoty do Fatimy ufam, że od Ducha Świętego, zrodziła się myśl przeżywania w naszej parafii 13 dnia każdego miesiąca od maja do października procesji z figurą MB Fatimskiej, która zostanie wkrótce przywieziona z Fatimy. Najbliższa procesja różańcowa z figurą MB odbędzie się w piątek 13 września o godz. 19.00.

4. Po przerwie wakacyjnej na nowo będziemy spotykać się przy kawie raz w miesiącu. Z racji katechez w j. norweskim, które też będą odbywać się w niedziele przenosimy nasze spotkania z trzeciej niedzieli na drugą niedzielę miesiąca. Zatem najbliższe spotkanie odbędzie się za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00. Dziękujemy wszystkim, którzy regularnie przygotowują ciasto. Dwie Panie spośród osób, które do tej pory piekły ciasto wróciły do Polski. Proszę więc o pomoc innych. Gdyby ktoś mógł pomóc od czasu do czasu przygotować na to spotkanie ciasto to bardzo proszę o taką informację.

5. Za tydzień po Mszach świętych ofiarą do puszek będzie można wesprzeć chorą Natalię, która jest po przeszczepie szpiku kostnego. Wszystkie ofiary zostaną przekazane rodzinie na rehabilitację. Nie jesteśmy w stanie pomagać wszystkim, ale bliska rodzina Natalii pochodzi z naszej parafii więc myślę, że warto abyśmy poczuli się wspólnotą, która też wspiera w takich trudnych momentach.

6. Na koniec składam serdeczne «Bóg zapłać» wszystkim sprzątającym kościół w miniony piątek.
Na najbliższy tydzień życzę dużo siły od samego Chrystusa, którego błogosławieństwo niech nam towarzyszy.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie   Paź »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30