Ogłoszenia z 8 września 2019 r. (23 niedziela zwykła, Rok C)

1. Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam o naszym podstawowym powołaniu chrześcijańskim, które wiąże się z troską o ciągłe umacnianie więzi miłości z Jezusem. 

2. W przyszłym tygodniu:

  • w czwartek – Najświętszego Imienia Maryi
  • w piątek – św. Jana Chryzostoma. Jest to także 13 dzień miesiąca września stąd zapraszam serdecznie na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00, po której będzie procesja z figurą MB Fatimskiej. Będzie ona miała wyjątkowy wymiar, bo połączymy ją z narodową modlitwą, «Polska pod krzyżem», która odbędzie się 14 września na Lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pod Włocławkiem
  • w sobotę – Święto Podwyższenia Krzyża. Zapraszam na Msze św. o godz. 10.00, która równocześnie rozpoczyna spotkania katechetyczne dla dzieci i młodzieży. Bezpośrednio po Mszy św. będzie także nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Młodzież i dzieci, rozpoczynające katechezy proszę o punktualne przyjście na godz. 9.45 do salek katechetycznych. Następnie po sprawdzeniu obecności wraz z rodzicami przejdą do kościoła
  • w niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 i o godz. 13.00. Przed Mszą świętą poranną o godz. 8.30 odmawiany jest Różaniec. 

Porządek wszystkich Mszy świętych i nabożeństw w naszej parafii jest umieszczony w zakładce: „Msze święte”.

3. Nowoprzybyłym do Norwegii przypominam o zarejestrowaniu się w Kościele katolickim. Można to uczynić elektronicznie przez stronę naszej parafii.

4. 7 października rozpoczyna się katecheza dla dorosłych, którzy jeszcze nie przystąpili do Bierzmowania. Osoby zainteresowane proszę o dokonanie zapisu. Natomiast 28 października o godz. 19.00 rozpocznie się katecheza przedmałżeńska w parafii św. Hallvarda. Szczegóły i zapisy u ks. Piotra Gwiżdża (tel. 477 47 952).

5. Chciałem także ogłosić, że w sobotę 21 września o godz. 12.00 bp Bernt udzieli święceń diakonatu stałego naszemu parafianinowi Bang z grupy wietnamskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę uroczystość.

6. Na koniec składam serdeczne «Bóg zapłać» zespołowi za dzisiejsze prowadzenie śpiewu. Dziękuję także wszystkim, którzy przygotowali dzisiejsze spotkanie przy kawie i upiekli na to spotkanie ciasto. Serdecznie zapraszamy na to pierwsze spotkanie po wakacjach do sali św. Mateusza.
A na najbliższy tydzień życzę dużo siły od samego Chrystusa, którego błogosławieństwo niech nam towarzyszy.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie   Paź »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30