Ogłoszenia z 15 września 2019 r. (24 niedziela zwykła, Rok C)

1. Dzisiejsza Ewangelia nie tylko śledzi losy błądzącego grzesznika, ale wzywa wszystkich uczniów Jezusa do odkrywania radości z bycia przy Bogu.

2. W przyszłym tygodniu:

  • w poniedziałek – świętych męczenników Korneliusza i Cypriana
  • w środę – św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży polskiej. Przy tej okazji chciałem zachęcić młodzież, która ma trochę doświadczenia jako animatorzy w polskich parafiach do pomocy w organizowaniu spotkań dla młodzieży. Myślę, że warto, aby przynajmniej raz w miesiącu młodzież mogła się spotkać jako polscy katolicy przy parafii. O ile dzieci mogą jeszcze wzrastać w wierze przy swoich rodzicach, o tyle młodzież potrzebuje także umacniać się wiarą swoich rówieśników. Zatem zapraszam do zakrystii młodzież, która mogłaby pomóc w prowadzeniu takich spotkań. Proszę także o informację czy jest młodzież, która chciałaby uczestniczyć w takich spotkaniach
  • w czwartek – św. Januarego
  • w piątek – świętych męczenników Andrzeja Kim Teagon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. Msza św. w j. polskim o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi
  • w sobotę – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu o godz. 12.00 bp Bernt udzieli święceń diakonatu stałego naszemu parafianinowi Bang z grupy wietnamskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę uroczystość
  • w niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00. Natomiast z racji 4 niedzieli miesiąca nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, gdyż wówczas sprawowana jest Msza św. w j. wietnamskim. Przed Mszą świętą poranną o godz. 8.30 odmawiany jest Różaniec.

Porządek wszystkich Mszy świętych i nabożeństw w naszej parafii jest umieszczony w zakładce: „Msze święte”.

3. 7 października rozpoczyna się katecheza dla dorosłych, którzy jeszcze nie przystąpili do Bierzmowania. Osoby zainteresowane proszę o dokonanie zapisu. Natomiast 28 października o godz. 19.00 rozpocznie się katecheza przedmałżeńska w parafii św. Hallvarda. Szczegóły i zapisy u ks. Piotra Gwiżdża (tel. 477 47 952). W naszej parafii katecheza przedmałżeńska odbędzie się w W. Poście.

4. Na koniec składam serdeczne «Bóg zapłać» wszystkim, którzy wzięli udział w czuwaniu fatimskim połączonym z narodową modlitwą «Polska pod Krzyżem». Dziękuję wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie tego czuwania i tym, którzy złożyli ofiarę na figurę MB Fatimskiej; dziękuję również za wykonanie podstawy do niesienia figury.

W imieniu rodziny chorej Natalii dziękuję za każdą ofiarę złożoną tydzień temu na rehabilitację.

 „Bóg zapłać” także wszystkim osobom prowadzącym i zaangażowanym w organizację katechez w minioną sobotę. Przy tej okazji chciałem poinformować, że nieusprawiedliwiona nieobecność rodziców na spotkaniu organizacyjnym i nieobecność zapisanych dzieci na pierwszych katechezach jest dla mnie równoznaczna, że te dzieci nie będą w tym roku uczestniczyć w katechezach.

5. Na najbliższy tydzień życzę dużo siły od samego Chrystusa, którego błogosławieństwo niech nam towarzyszy.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

 

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie   Paź »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30