Ogłoszenia z 29 września 2019 r. (26 niedziela zwykła, Rok C)

1. Przeżywając dzisiaj 105 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy z powodu trudnej sytuacji opuścili swoje ojczyste kraje.

2. W najbliższym tygodniu rozpoczyna się miesiąc październik. W naszej tradycji katolickiej jest on szczególnie związany z modlitwą różańcową. Przypominam, że w październiku nabożeństwa różańcowe w j. polskim odbywają się w piątki o godz. 19.00.

2 lata temu z okazji 100-lecia objawień w Fatimie wiele osób i rodzin przyjmowało do swojego mieszkania figurę MB Fatimskiej. Może warto w miesiącach maryjnych (w październiku i maju) powrócić do tego nawiedzenia. Dlatego na progu miesiąca października zapraszam do zapisu na poszczególne tygodnie. Miejmy w sobie tę wiarę, że ten czas nawiedzenia i modlitwy jest czasem szczególnej obecności Maryi w naszym życiu.

Miesiąc październik jest także w tym roku miesiącem misyjnym. Z tej okazji zachęcam, aby w tym miesiącu otoczyć szczególną opieką misjonarzy. Zapraszam zatem do tego, aby przy wyjściu z kościoła wylosować imię i nazwisko konkretnego misjonarza, za którego postarajmy się szczególnie modlić, choćby w modlitwie różańcowej. Może warto z taką intencją przyjść na nabożeństwo różańcowe i przyjąć w intencji misjonarza Komunię świętą. Zbyt wielu jest misjonarzy na świecie, aby wszystkich wymienić z imienia i nazwiska. Dlatego wybrałem wszystkich polskich biskupów na misjach, a także wszystkich kapłanów i osoby zakonne posługujące w Norwegii.

3. W przyszłym tygodniu od poniedziałku do środy nie będzie w naszym kościele Mszy świętej, bo wszyscy kapłani udają się na coroczne kapłańskie spotkanie z ks. biskupem w Mariaholm.

4. W liturgii tego tygodnia:

  • w poniedziałek – św. Hieronima
  • we wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  • we środę – świętych Aniołów Stróżów
  • w czwartek – z racji I czwartku miesiąca dziękujmy za dar Eucharystii i prośmy w naszych modlitwach za powołanych i o nowe kapłańskie powołania. Msza św. z modlitwą o powołania w j. norweskim o godz. 18.00
  • w piątek – św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu z racji I piątku miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusa i modlimy się za dzieło misyjne Kościoła. Od godz. 18.00 możliwość spowiedzi, a o godz. 19.00 Msza św. w j. polskim z nabożeństwem różańcowym
  • w sobotę – św. Faustyny. W tym dniu z racji I soboty miesiąca Msza św. w j. polskim o godz. 19.00. Bezpośrednio po Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z 15 minutowym rozważaniem tajemnicy różańcowej. Różaniec proszę odmówić indywidualnie
  • w niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 i o godz. 13.00. W czasie Mszy św. porannej w naszej parafii będziemy gościć arcybiskupa katowickiego W. Skworca, który będąc w tych dniach z wizytą u biskupa Bernta chce także spotkać się z Polakami. Po Mszy świętej chcemy zorganizować spotkanie przy kawie, na które serdecznie zapraszamy.

5. 28 października o godz. 19.00 rozpocznie się katecheza przedmałżeńska w parafii św. Hallvarda. Szczegóły i zapisy u ks. Piotra Gwiżdża (tel. 477 47 952). W naszej parafii taka katecheza będzie w W. Poście.

6. W niedzielę 13 października odbędą się w Polsce wybory do Sejmu i Senatu. Zachęcam wszystkich do oddania głosu. Wcześniej jednak trzeba się zarejestrować. Można to uczynić klikając w ten link.

7. Zachęcam do czytania artykułów i informacji na temat duszpasterstwa polskiego w Norwegii na stronie: http://www.katolsk.no/nyheter/informator lub na FB: https://www.facebook.com/informatorkatolicki/

8. Na najbliższy tydzień życzę dużo siły od samego Chrystusa, którego błogosławieństwo niech nam towarzyszy.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie   Paź »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30