Ogłoszenia z 6 października 2019 r. (27 niedziela zwykła, Rok C)

1. Dokładnie rok temu w naszej parafii przeżywaliśmy nawiedzenie relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Jej świętych rodziców: Ludwika i Zelii Martin. Wspominając to wydarzenie dziękujemy Bogu za ten czas łaski, bo wierzymy, że obecność tych świętych na norweskiej ziemi przyniosła i wciąż przynosi błogosławione owoce. Nie jest to chyba przypadek, że 1 października, we wspomnienie liturgiczne św. Teresy, która jest patronką misji papież Franciszek mianował nowego biskupa Trondheim. Został nim opat Erik Varden O.C.S.O. Nowego biskupa otoczmy modlitwą, szczególnie w tym miesiącu misyjnym.

2. Dziś w naszej polskiej wspólnocie gościmy arcybiskupa katowickiego Wiktora Skworca, któremu dziękujemy za wygłoszone słowo Boże i pasterskie błogosławieństwo.

3. Trwa miesiąc październik, który w naszej tradycji katolickiej jest szczególnie związany z modlitwą różańcową. Przypominam, że w październiku nabożeństwa różańcowe w j. polskim odbywają się w piątki o godz. 19.00. Natomiast w j. norweskim w każdy dzień pół godziny przed Mszą świętą, która jest sprawowana o godz. 18.00.

4. W liturgii tego tygodnia:

  • w poniedziałek– MB Różańcowej. Jest to dzień, kiedy członkowie róż różańcowych mogą zyskać odpust zupełny. Więcej informacji na temat odpustu pod tym linkiem.
  • w piątek – Msza św. w j. polskim o godz. 19.00 z nabożeństwem różańcowym. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi
  • w sobotę – kolejne katechezy dla dzieci i młodzieży. Rozpoczynają się one Mszą św. o godz. 10.00, na którą zapraszam także inne dzieci z rodzicami
  • w niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 i o godz. 13.00. Przed Mszą świętą poranną o godz. 8.30 odmawiany jest Różaniec. Za tydzień kolejne nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 21.00.
    Przyszła niedziela jest przeżywana jako Dzień Papieski. Zwyczajem minionych lat ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która powstała jako owoc pontyfikatu Jana Pawła II. Jednym z najważniejszych działań Fundacji jest prowadzony od samego początku jej istnienia program stypendialny. Stypendia przyznawane są zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich. Więcej szczegółów na ten temat na plakacie przy wyjściu z kościoła.

Porządek wszystkich Mszy świętych i nabożeństw w naszej parafii jest umieszczony w zakładce: „Msze święte”.

5. 28 października o godz. 19.00 rozpocznie się katecheza przedmałżeńska w parafii św. Hallvarda. Szczegóły i zapisy u ks. Piotra Gwiżdża (tel. 477 47 952). W naszej parafii taka katecheza będzie w W. Poście. Szczegółowe informacj w zakładce: „Katecheza przedmałżeńska”.

6. Od 16 do 17 listopada w naszej parafii odbędą się warsztaty muzyczne, na które zaprasza zespół „Sursum Corda”. Szczegółowe informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła.

7. W przyszłą niedzielę odbędą się w Polsce wybory do Sejmu i Senatu. Zachęcam wszystkich do oddania głosu. Wcześniej jednak trzeba się zarejestrować. Można to uczynić klikając w ten link.

8. Zachęcam do czytania artykułów i informacji na temat duszpasterstwa polskiego w Norwegii na stronie: http://www.katolsk.no/nyheter/informatorlub na FB: https://www.facebook.com/informatorkatolicki/

9. Na najbliższy tydzień życzę dużo siły od samego Chrystusa, którego błogosławieństwo niech nam towarzyszy.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572)

Październik 2019
P W Ś C P S N
« Wrz   Lis »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031