Ogłoszenia z 24 listopada 2019 r. (Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wrzechświata, Rok C)

1. Przeżywając dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata chciejmy odnowić w sobie pragnienie, aby Jezus królował w naszym sercu i w naszym życiu. Dlatego w czasie adoracji na zakończenie Mszy świętej odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu w dniu dzisiejszym, można otrzymać łaskę odpustu zupełnego.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w piątek – od godz. 18.30 możliwość spowiedzi, a o godz. 19.00 Msza św. w j. polskim, po której ostatnie w tym roku „Wypominki” za zmarłych
  • w sobotę – święto św. Andrzeja, apostoła. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 w czasie, której bp Bernt udzieli święceń diakonatu klerykowi Franklinowi
  • w niedzielę – rozpoczynamy czas Adwentu. Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 oraz o godz. 13.00. Na zakończenie Mszy świętych poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki będzie można zabrać po Mszy świętej. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup nowej monstrancji. Ofiarodawcom dziękuję za zrozumienie i wsparcie.

3. Czas Adwentu chcemy rozpocząć w naszej polskiej wspólnocie rekolekcjami. Będziemy je przeżywać w pierwszym tygodniu Adwentu, od piątku do 2 niedzieli Adwentu. Poprowadzi je o. Jan Wróblewski SVD, ceniony rekolekcjonista i kierownik duchowy, a także wieloletni spowiednik w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest w zakładce: „Aktualności”.

4. Rodziców dzieci urodzonych w 2015 r., którzy chcieliby otrzymać Biblię dla dzieci w j. norweskim proszę o dokonanie zapisu w zakrystii. Wręczenie Biblii odbędzie się w niedzielę 15 grudnia w czasie Mszy św. w j. polskim o godz. 13.00.

5. Wychodząc z kościoła można nabyć kalendarz na Nowy Rok. Ten kalendarz zawiera na stronie tytułowej zdjęcie naszego kościoła, a wewnątrz zdjęcia z krajobrazami z Oslo. Uwzględnia także wszystkie dni wolne i święta tutaj w Norwegii. Nabywając ten kalendarz za 100 koron wspieramy naszą parafię, pokrywając częściowo koszty wynajmu budynków kościelnych. Ponadto parafia organizuje loterię przedświąteczną. Nabywając los za 10 koron nie tylko wspieramy parafię, ale także bierzemy udział w losowaniu 3 koszy z żywnością. Losowanie odbędzie się w niedzielę 22 grudnia po Mszy świętej o godz. 11.00. Zarówno kalendarze jak i losy można nabyć dziś i za tydzień w przedsionku kościoła.

6. Na koniec chciałem zachęcić do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej wraz z Jordanią. Pielgrzymka odbędzie się po zakończeniu roku szkolnego od 25 czerwca do 3 lipca 2020 roku.  Zapisu można dokonać w zakrystii po Mszy świętej. Szczegółowy program jest umieszczony w zakładce: „Aktualności”.

7. Na najbliższy tydzień życzę dużo siły od samego Chrystusa, którego błogosławieństwo niech nam towarzyszy.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

 

Listopad 2019
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930