Ogłoszenia z 1 grudnia 2019 r. (1 niedziela adwentu, Rok A)

1. Rozpoczęty dziś czas Adwentu zachęca nas do szczególnej troski o naszą więź z Jezusem. Dlatego już w tym tygodniu zapraszam na adwentowe rekolekcje. Będziemy je przeżywać od najbliższego piątku do niedzieli. Poprowadzi je o. Jan Wróblewski SVD, ceniony rekolekcjonista i kierownik duchowy, a także wieloletni spowiednik w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Szczegółowy plan rekolekcji umieszczony jest w zakładce: „Aktualności”. Za tydzień na zakończenie rekolekcji naszymi ofiarami do puszek wyraźmy wdzięczność za wygłoszone słowo Boże. Ofiary zostaną przekazane rekolekcjoniście na prowadzone przez werbistów dzieło misyjne.

W czasie Adwentu Msze święte roratnie w j. norweskim będą się odbywały w soboty rano o godz. 7.00, a w j. polskim w piątki o godz. 19.00.

2. W najbliższym tygodniu:

  • we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
  • w środę – wspomnienie św. Barbary
  • w czwartek – z racji I czwartku miesiąca dziękujmy za dar Eucharystii i prośmy w naszych modlitwach za powołanych i o nowe kapłańskie powołania. Msza św. z modlitwą o powołania w j. norweskim o godz. 18.00
  • w piątek – rozpoczęcie adwentowych rekolekcji. Od godz. 18.00 spowiedź święta, a o godz. 19.00 Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym. W tym dniu I piątek miesiąca, a także pierwsze w tym roku Roraty. Zapraszam także rodziców z dziećmi, które z racji wspomnienia św. Mikołaja otrzymają specjalne błogosławieństwo oraz cukierki
  • w sobotę – drugi dzień rekolekcji. Od godz. 18.00 spowiedź święta, a o godz. 19.00 Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym. W tym dniu I sobota miesiąca, a także wspomnienie św. Ambrożego. Bezpośrednio po Mszy świętej z racji I soboty będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z 15. minutowym rozważaniem tajemnicy różańcowej. Różaniec proszę odmówić indywidualnie
  • w niedzielę – zakończenie rekolekcji. Msza św. w j. polskim z kazaniem rekolekcyjnym o godz. 9.00 oraz o godz. 13.00. Przed Mszą świętą poranną o godz. 8.30 odmawiany jest Różaniec, a po Mszy świetej zapraszamy na spotkanie przy kawie.
    W przyszłą niedzielę w liturgii obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Matka Boża objawiając się włoskiej pielęgniarce zachęciła do modlitwy od godz. 12.00 do godz. 13.00, mówiąc że w tej godzinie Bóg będzie bardzo hojny, zwłaszcza jeśli chodzi o nawrócenie grzeszników. Zachęcam zatem do praktykowania „godziny łaski”. Więcej szczegółów na temat tego nabożeństwa pod tym linkiem.

3. Wychodząc z kościoła można nabyć kalendarz na Nowy Rok. Ten kalendarz zawiera na stronie tytułowej zdjęcie naszego kościoła. Uwzględnia także wszystkie dni wolne i święta tutaj w Norwegii. Nabywając ten kalendarz za 100 koron wspieramy naszą parafię, pokrywając częściowo koszty wynajmu budynków kościelnych. Ponadto parafia organizuje loterię przedświąteczną. Nabywając los za 10 koron nie tylko wspieramy parafię, ale także bierzemy udział w losowaniu 3 koszy z żywnością. Losowanie odbędzie się w niedzielę 22 grudnia po Mszy świętej o godz. 11.00.

4. Na koniec chciałem zachęcić do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej wraz z Jordanią. Pielgrzymka odbędzie się po zakończeniu roku szkolnego od 25 czerwca do 3 lipca 2020 roku.  Zapisu można dokonać w zakrystii po Mszy świętej. Szczegółowy program jest umieszczony w zakładce: „Aktualności”.

5. Na najbliższy tydzień życzę dużo siły od samego Chrystusa, którego błogosławieństwo niech nam towarzyszy.

  Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis   Sty »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031