Ogłoszenia z 26 stycznia 2020 r. (3 niedziela zwykła, Rok A)

1. Przeżywając dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka, chciejmy na nowo odkrywać wartość Pisma Świętego w swoim życiu. Zachęcam, aby dziś także przez chwilę pomyśleć nad konkretnym fragmentem z Biblii, który można dla siebie wylosować pod tym linkiem.
Dziś jako wspólnota parafialna cieszymy się także przyjęciem nowych członków trzeciej Róży różańcowej. Po Mszy świętej nastąpi wpis nowych członków do Księgi Róż Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj także z racji 4 niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy świętej będziemy adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Niech to będzie wyraz naszej wiary w to, że w Eucharystii naprawdę spotykamy się z Bogiem.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – nie będzie Mszy świętej wieczornej, gdyż w tym dniu wszyscy księża mają w katedrze Mszę świętą o godz. 18.00 z nuncjuszem apostolskim
  • we wtorek – św. Tomasza z Akwinu
  • w piątek – św. Jana Bosko. Msza św. w j. polskim o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi
  • w sobotę – z racji I soboty miesiąca Msza św. w j. polskim o godz. 19.00. Bezpośrednio po Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z 15. minutowym rozważaniem tajemnicy różańcowej. Różaniec proszę odmówić indywidualnie
  • w niedzielę – obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msza święta w j. polskim z poświęceniem gromnic o godz. 9.00 i o godz. 13.00. Proszę przynieść ze sobą gromnicę do poświęcenia. Jeśli ktoś nie posiada to przed Mszą świętą będą na stoliku wystawione do zabrania. Dobrowolne ofiary składane za świece przeznaczamy na cele duszpasterstwa polskiego. Przed Mszą świętą poranną o godz. 8.30 odmawiany jest Różaniec. Natomiast z racji I niedzieli miesiąca o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

Porządek wszystkich Mszy świętych i nabożeństw w naszej parafii jest umieszczony w zakładce: „Msze święte”.

3. Planującym sakrament małżeństwa przypominam, że katecheza przedmałżeńska w naszej parafii odbędzie się w Wielkim Poście. Pierwsza katecheza odbędzie się w czwartek 12 marca o godz. 19.00. Terminy wszystkich spotkań są umieszczone w zakładce: „katecheza przedmałżeńska”.

4. Na najbliższy tydzień życzę dużo siły od samego Chrystusa, którego błogosławieństwo niech nam towarzyszy.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Gru   Lut »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031