Ogłoszenia z 9 lutego 2020 r. (5 niedziela zwykła, Rok A)

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus zachęca nas do troski o jakość naszego chrześcijańskiego życia, które wiąże się ze świadectwem. Niech to świadectwo będzie „światłem i solą” w tych środowiskach, w których na co dzień żyjemy.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – św. Scholastyki
  • we wtorek – Matki Bożej z Lourdes. Ten dzień jest przeżywany jako Światowy Dzień Chorych. Polecajmy zatem ludzi chorych i cierpiących
  • w piątek – świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. W tym dniu Msza św. w j. polskim o godz. 19.00. Pół godziny wcześnej możliwość spowiedzi
  • w niedzielę – Msze święte w j. polskim o godz. 9.00 oraz o godz. 13.00. Przed Mszą świętą poranną o godz. 8.30 odmawiany jest Różaniec.

Porządek wszystkich Mszy świętych i nabożeństw w naszej parafii jest umieszczony w zakładce: „Msze święte”.

3. Planującym sakrament małżeństwa przypominam, że katecheza przedmałżeńska w naszej parafii odbędzie się w Wielkim Poście. Pierwsza katecheza odbędzie się w czwartek 12 marca o godz. 19.00. Terminy wszystkich spotkań są umieszczone w zakładce: „katecheza przedmałżeńska”.

4. Za niecałe trzy tygodnie Wielki Post. Jest to szczegól­ny czas w Koście­le, stąd chce­my go roz­począć reko­lekcja­mi. W naszej pol­skiej wspól­nocie te reko­lekcje będ­zie­my przeży­wać od I niedzieli W. Postu do środy. Poprowadzi je ks. Piotr Adamczyk – obecnie dyrektor radia RDN, a wcześniej rekolekcjonista Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu.

Szczegółowy plan reko­lekcji z ks. Piotrem Adamczykiem jest umieszczony w zakładce „Aktualności”.

5. Prosimy w najbliższym czasie o dostarczenie gałązek palmowych z Niedzieli Palmowej ubiegłego roku. Z tych palm przygotowany będzie popiół, którym zostaną posypane nasze głowy w Środę Popielcową. Ten zwyczaj ma głęboki sens, bo przypomina, że ci sami ludzie, którzy rzucali gałązki palmowe i wołali: „Hosanna”, później krzyczeli: „Ukrzyżuj”. Wierzymy, że każdy z nas uczestniczący w Niedzieli Palmowej i uwielbiający Jezusa, ma na sumieniu także grzechy, które przyczyniły się do męki i śmierci Jezusa, stąd na znak osobistego nawrócenia przyjmujemy popiół na początku Wielkiego Postu.

6. Na koniec dziękuję wszystkim katechetom i rodzicom zaangażowanym w katechezy w minioną sobotę.
Dziękuję także zespołowi za poprowadzenie dzisiejszego śpiewu.
Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie przy kawie do sali św. Mateusza. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przygotowali to dzisiejsze spotkanie i przynieśli ciasto. A na najbliższy tydzień życzę dużo siły od samego Chrystusa, którego błogosławieństwo niech nam towarzyszy.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829