Ogłoszenia związane z koronawirusem

Drodzy parafianie!

Wszyscy jesteśmy poruszeni informacjami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. To skłania nas nie tyle do paniki, co do szczególnego zwrócenia się w tych dniach do Bożego miłosierdzia i wstwaniennictwa Maryi. To błaganie o Boże miłosierdzie nie może się niestety dokonywać w większych wspólnotach ze wzlędu na rozporządzenia, które wydają władze państwowe. Kierując się wytycznymi władz państwowych, Biskup Bernt Eidsvig podjął dziś decyzję o zawieszeniu odprawiania Mszy świętych we wspólnotach.

W związku z tym chciałem poinformować, że także Msze święte w j. polskim zostają zawieszone do momentu podjęcia decyzji o ich wznowieniu przez Księdza Biskupa.

Jednocześnie Ksiądz Biskup informuje, że ze względu na tę sytuację nie ma grzechu ciężkiego osoba, która nie uczestniczy w tych dniach w niedzielnej Mszy świętej. Zachęcam do duchowego uczestnictwa za pośrednictwem radia czy telewizji.

Pamiętajcie jednak, że kościół od godz. 9.00 do godz. 19.00 jest otwarty w każdy dzień do prywatnej modlitwy. Przychodźcie zatem w tych dniach na osobistą modlitwę, aby te chwile przeżywać z Jezusem. W niedzielę proszę tak zaplanować nawiedzenie Jezusa w Najświętszym Sakramencie, aby przychodzić przez cały dzień. Nie możemy dużej grupy osób gromadzić w jednym czasie w kościele stąd proszę pamietać, aby przychodzic także poza godzinami związanymi z niedzielnymi Mszami w j. polskim.

Chciałem Was zapewnić o modlitwie. Niestety nie mogę odprawiać Mszy świętej we wspólnocie, ale w każdy dzień sprawuję Eucharystię, pamiętając przy ołtarzu o każdym i każdej z Was. Jestem także do dyspozycji jeśli chodzi o spowiedź czy rozmowę. Mój numer telefonu to: +47 925 44 572.

Pozdrawiam Was i błogosławię. ks Piotr Gąsior

 

Marzec 2020
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031