Ogłoszenia z 15 marca 2020 r. (3 niedziela W. Postu, Rok A)

1. W Ewangelii 3 niedzieli W. Postu słyszymy dialog pod studnią między Jezusem, a Samarytanką. W tym dialogu kobieta z Samarii odwołuje się do tradycji swoich ojców, którzy po podziale Izraela czcili Boga na górze Garizim. Przy tej okazji pyta Jezusa czy ich wiara jest gorsza, bo Żydzi uważali, że jedyny prawdziwy kult może się dokonywać w świątyni jerozolimskiej. W tym kontekście Jezus mówi bardzo wymowne słowa: «Wierz Mi, kobieto, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcili Ojca. Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów. Nadchodzi jednak godzina, nawet już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli szuka Ojciec. Bóg jest duchem; trzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie» (J 4, 21-24). W żydowskim komentarzu do tego fragmentu znajdujemy tłumaczenie, które mówi, że prawdziwi czciciele, których chce mieć Bóg Ojciec będą Mu oddawać cześć „duchowo i prawdziwie”. Nie znaczy to, że Jezus znosi kult w Jerozolimie, ale zwraca uwagę, że jego istotą jest prawdziwa i duchowa więź między człowiekiem, a Bogiem.

Ta Ewangelia niezwykle pasuje do tego, co się dzieje w naszym życiu. Jest to pierwsza niedziela, kiedy my kapłani sprawujemy Msze święte bez wiernych. Wierni natomiast są zaproszeni do uczestnictwa duchowego i Komunii świętej duchowej. Mimo, że nie jest to ta sama więź, co w czasie Mszy świętej w kościele, to może być to więź prawdziwa. Zachęcam zatem do duchowego uczestnictwa we Mszy świętej, a także modlitwy różańcowej.

Przypominam o tym, że normalną drogą do zbawienia są sakramenty i mamy wszystko robić, aby z nich korzystać. Są jednak takie sytuacje jak obecna, gdzie biskupi przypominają o uczestnictwie i Kumunii świętej duchowej. Aby w sposób duchowy zjednoczyć się z Jezusem trzeba żyć z Nim w przyjaźni czyli bez grzechu ciężkiego. Dlatego służę spowiedzią. Natomiast w sytuacji poważnej choroby zawsze jestem dostępny jeśli chodzi o Komunię świętą i sakrament namaszczenia chorych.

Przypominam także, że nasz kościół jest otwarty do osobistej modlitwy w każdy dzień od godz. 9.00 do godz. 19.00. Dodatkowo w tym czasie w każdy dzień od godz. 15.00 do godz. 19.00 będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie na ołtarzu. Bardzo proszę modlić się w ciszy, aby każdy mógł się skupić. Ponadto w każdy dzień, oprócz wtorku, będzie możliwość spowiedzi w j. polskim od godz. 18.00 do godz. 19.00. Gdyby ktoś chciał w innych godzinach skorzystać ze spowiedzi czy porozmawiac to proszę dzwonić, aby umówić się indywidulanie (Tel. +47 925 44 572).

2. W najbliższym tygodniu:

 • w czwartek – przeżywamy Uroczystość św. Józefa. Treść Nowenny przed tą Uroczystością znajduje się pod tym linkiem.
 • w pią­tek – zachęcam do duchowego uczestnictwa w „Drodze Krzyżowej” za pośrednictwem radia RDN. Początek transmisji o godz. 17.10. Z radiem RDN można się połączyć klikając w ten link. Przypominam o zbliżajacej się Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Szczegóły pod tym linkiem.
 • w niedzielę – zachęcam także do duchowego uczestnictwa we Mszy świętej za pośrednictwem Internetu czy radia. Poniżej znajdują się linki na strony transmitowanych Mszy świętych.
  Msze święte transmitowane przez Internet.
  Msze święte transmitowane przez radio.

  Ponadto zachęcam do duchowego uczestnictwa w nabożeństwie „Gorzkich Żali”. Początek transmisji o godz. 17.00. Z radiem RDN można się połączyć klikając w ten link

  W niedziele w naszym kościele Pan Jezus jest wystawiony do osobistej adoracji od godz. 9.00 do godz. 19.00. W niedzielę służę także spowiedzią w następujących godzinach:
  • od godz. 9.00 do godz. 11.00
  • od godz. 13.00 do godz. 15.30
  • od godz. 18.00 do godz. 19.00.

3. Chciałem także poinformować, że zamówione intencje Mszy świetej będę sprawował bez udziału wiernych. Ponadto chcę Was zapewnić, że w jeden dzień tygodnia będę sprowawał Msze świętą w Waszej intencji oraz o ustanie epidemii.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

Marzec 2020
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031