Ogłoszenia z 29 listopada 2020 r. (1 niedziela Adwentu, Rok B)

1. Adwent, który dziś rozpoczynamy jest czasem nadziei, płynącej z tajemnicy przyjścia Jezusa na ziemię. Cieszymy się, że Jezus przychodzi (łac. „adventus” – „przyjście”). Kiedyś przyszedł na ziemię w widzialnej postaci małego dziecka dzięki Maryi, która w ten sposób stała się Matką Boga. Po raz drugi przyjdzie w majestacie i chwale na końcu świata. Wierzymy jednak, że to przyjście Jezusa dokonuje się w niewidzialny sposób także dziś. Otwórzmy więc swoje serca, aby w ten kolejny Adwent naszego życia spotkać się z Jezusem. Z taką wiarą zachęcam do udziału w rekolekcjach. Więcej szczegółów w „Aktualnościach”.

2. Chciałem poinformować, że Rada miasta Oslo z powodu nowych zakażeń niestety podtrzymuje zakaz organizowania wszelkich wydarzeń. W związku z tym do 14. grudnia nie możemy sprawować Mszy świętych z udziałem wiernych, a także organizować katechez i innych spotkań w grupach. My kapłani Msze święte sprawujemy w każdy dzień bez udziału wiernych. Zapraszamy jednak na prywatną modlitwę w kościele. W tym czasie nasz kościół jest dostępny na osobiste nawiedzenie Pana Jezusa ukrytego w tabernakulum od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 19.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach od 11.00 do 18.00 (Wyjątkiem są najbliższe dni od wtorku do piatku włącznie. W tych dniach z powodu prac związanych z przygotowaniem miejsca na nowy ołtarz z figurą św. Jana, kościół będzie zamknięty).
Będąc w kościele bardzo prosimy modlić się w ciszy, aby każdy mógł się skupić. Ks. Proboszcz prosi także o zachowanie w kościele przepisów sanitarnych oraz wyczyszczenie po modlitwie swojego miejsca.

Jeśli ktoś chciałby skorzystać ze spowiedzi to jest to możliwe po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.

3. Przypominam, że biskup Bernt na ten czas udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej. Nie zapominajmy wówczas o duchowym uczestnictwie we Mszy świętej transmitowanej za pośrednictwem Internetu, radia czy telewizji. TVP 1 transmituje Msze święte w niedziele o godz. 7.00 i 11.00. W Oslo transmisja w j. polskim odbywa się w katedrze św. Olafa. Godziny transmisji pod tym linkiem.

Chciałem także poinformować, że zamówione intencje Mszy świętej sprawuję w tym czasie bez udziału wiernych.

4. W przyszłym tygodniu:

  • w poniedziałek – święto św. Andrzeja Apostoła;
  • w czwartek – św. Franciszka Ksawerego.  W tym dniu z racji I czwartku miesiąca dziękujmy za dar Eucharystii i prośmy w naszych osobistych modlitwach za powołanych oraz o nowe kapłańskie powołania;
  • w piątek – z okazji I piątku miesiąca czcimy Najświętsze Serce Jezusa i modlimy się za dzieło misyjne Kościoła;
  • w sobotę – z racji I soboty miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi.

Osoby, które praktykują pierwsze piątki i pierwsze soboty miesiąca z powodu odwołanych Mszy świętych z udziałem wiernych nie muszą w przyszłości zaczynać od nowa tych nabożeństw, bo ich przerwanie w obecnej sytuacji jest od nas niezależne. Więcej szczegółów na ten temat pod tym linkiem.

5. Dziś pobłogosławiłem opłatki na stół wigilijny. Można je odbierać umawiając się wcześniej telefonicznie. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczane są na potrzeby naszej wspólnoty.

6. Proszę o śledzenie na bieżąco ogłoszeń na naszej stronie. Ufam, że po 14. grudnia będziemy mogli sprawować Msze święte z wiernymi. Proszę Was o modlitwę w tej intencji. Równocześnie zapewniam o mojej modlitwie za Was wszystkich. Niech Bóg Wam błogosławi.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

Listopad 2020
P W Ś C P S N
« paź   gru »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30