Ogłoszenia z 6 grudnia 2020 r. (2 niedziela Adwentu, Rok B)

1. Adwent, który przeżywamy jest czasem nadziei, płynącej z tajemnicy przyjścia Jezusa na ziemię. Cieszymy się, że Jezus przychodzi (łac. „adventus” – „przyjście”). Kiedyś przyszedł na ziemię w widzialnej postaci małego dziecka dzięki Maryi, która w ten sposób stała się Matką Boga. Po raz drugi przyjdzie w majestacie i chwale na końcu świata. Wierzymy jednak, że to przyjście Jezusa w niewidzialny sposób dokonuje się także dziś. Otwórzmy więc swoje serca, aby w ten kolejny Adwent naszego życia spotkać się z Jezusem. Z taką wiarą zachęcam do udziału w rekolekcjach. Więcej szczegółów w „Aktualnościach”.

2. Chciałem poinformować, że Rada miasta Oslo z powodu nowych zakażeń niestety podtrzymuje zakaz organizowania wszelkich wydarzeń. W związku z tym do 14 grudnia nie możemy sprawować Mszy świętych z udziałem wiernych, a także organizować katechez i innych spotkań w grupach. My kapłani Msze święte sprawujemy w każdy dzień bez udziału wiernych. Zapraszamy jednak na prywatną modlitwę w kościele. W tym czasie nasz kościół jest dostępny na osobiste nawiedzenie Pana Jezusa ukrytego w tabernakulum od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 19.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach od 11.00 do 18.00. Bardzo prosimy modlić się w ciszy, aby każdy mógł się skupić. Ks. Proboszcz prosi także o zachowanie w kościele przepisów sanitarnych oraz wyczyszczenie po modlitwie swojego miejsca.

Jeśli ktoś chciałby skorzystać ze spowiedzi to jest to możliwe po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.

3. Przypominam, że biskup Bernt na ten czas udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej. Nie zapominajmy wówczas o duchowym uczestnictwie we Mszy świętej transmitowanej za pośrednictwem Internetu, radia czy telewizji. TVP 1 transmituje Msze święte w niedziele o godz. 7.00 i 11.00. W Oslo transmisja w j. polskim odbywa się w katedrze św. Olafa. Można w niej duchowo uczestniczyć za pomocą tego linku.

Chciałem także poinformować, że zamówione intencje Mszy świętej sprawuję w tym czasie bez udziału wiernych.

4. W przyszłym tygodniu:

  • w poniedziałek – św. Ambrożego;
  • we wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Matka Boża objawiając się włoskiej pielęgniarce zachęciła do modlitwy od godz. 12.00 do godz. 13.00, mówiąc że w tej godzinie Bóg będzie bardzo hojny, zwłaszcza jeśli chodzi o nawrócenie grzeszników. Zachęcam zatem do praktykowania „godziny łaski”. Więcej szczegółów na temat tego nabożeństwa pod tym linkiem;
  • w sobotę – z powodu trwających ograniczeń nie odbędzie się zaplanowana wcześniej katecheza.

5. Osoby chcące nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny, mogą to uczynić umawiając się telefonicznie. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczane są na potrzeby naszej wspólnoty.

6. Proszę o śledzenie na bieżąco ogłoszeń na naszej stronie. Ufam, że po 14 grudnia będziemy mogli sprawować Msze święte z wiernymi. Proszę Was o modlitwę w tej intencji. Równocześnie zapewniam o mojej modlitwie za Was wszystkich. Niech Bóg wszystkim błogosławi.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

Grudzień 2020
P W Ś C P S N
« Lis   Sty »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031