Ogłoszenia z 20 grudnia 2020 r. (4 niedziela Adwentu, Rok B)

1. Przeżywając dzisiaj 4 niedzielę Adwentu, dziękujmy Bogu za kończący się czas przygotowania na przyjście Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia.

2. Przypominam, że do 7 stycznia 2021 r. obowiązują w Oslo nowe wytyczne związane z czasem epidemii. Pozwalają one na organizowanie Mszy świętych dla 20. osób. Z tego względu na Msze święte zaproszone są tylko te osoby, które zapiszą się na najbliższe dni przez link umieszczony na stronie naszej parafii w zakładce: „Aktualności”. Link na Msze święte w najbliższym tygodniu będzie dostępny w poniedziałek po godz. 21.00. Proszę o cierpliwość w czekaniu na SMSy potwierdzające zapis. Najpóźniej informacja zostanie wysłana we wtorek (22.12.2020).
Natomiast w następną niedzielę w ogłoszeniach zostanie podana informacja na temat zapisów przez stronę kurii diecezjalnej, gdyż nasz wewnętrzny system zapisów sprawdza się, gdy są możliwe Msze święte dla większej grupy osób. Natomiast system diecezjalny jest praktyczniejszy zarówno dla wiernych jak i dla księdza, gdy zapisy są dla mniejszej liczby osób.
Kościół w tym czasie do 7 stycznia będzie otwarty na modlitwę prywatną od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni świątecznych i niedziel) od godz. 12.00 do godz. 16.00, a w soboty od godz. 10.00 do godz. 14.00. Poza tymi godzinami będą Mszę święte, na które można przyjść po wcześniejszym zapisie. Na Msze święte w j. norweskim można przyjść po zapisie przez stronę kurii diecezjalnej umieszczonej pod tym linkiem.

3. W najbliższym tygodniu:

  • od poniedziałku do środy – możliwość spowiedzi  przedświątecznej od godz. 19.30. Bardzo proszę na tę spowiedź zgłaszać swoją obecność, zapisując się przez ten link. Jest to spowodowane tym, że nie możemy gromadzić w jednym czasie więcej jak 20 osób, którym w trakcie spowiedzi będzie udzielana Komunia święta. W przypadku zapisu na spowiedź nie będę informował SMSem jak w przypadku zapisów na Msze święte. Oznacza to, że po zapisie można normlanie przyjść do sakramentu pokuty. Okres przedświąteczny nie jest dobrym czasem na spowiedź z całego życia, więc jeśli ktoś taką spowiedź planuje to proszę umawiać się indywidulanie w innym czasie;
  • w czwartek – Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Z tego względu, że są też Msze święte w innych językach Pasterka w j. polskim będzie tylko o godz. 21.00. Zachęcam, aby w tym wyjątkowym dniu zasiadając do wigilijnego stołu zachować polski zwyczaj wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem oraz śpiewu kolęd;
  • w piątek – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msza św. w j. polskim o godz. 9.00, 13.00 i 17.00. Przypominam, że uroczystość w liturgii znosi charakter pokutny piątku, więc w Boże Narodzenie można spożywać pokarmy mięsne bez podejmowania zastępczej formy pokutnej;
  • w sobotę – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika (II dzień Świąt Bożego Narodzenia). W tym dniu Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 i 11.00;
  • w niedzielę – Święto Świętej Rodziny. Msze święte w j. polskim o godz. 8.00, 12.30 i 19.30. Mimo, że jest to ostatnia niedziela miesiąca to w tym czasie, kiedy jest więcej Mszy świętych, nie będzie tradycyjnej zmiany tajemnic różańcowych. Bardzo proszę korzystać z internetowych rozważań różańcowych, pamiętając o modlitwie kolejną tajemnicą w intencjach, które zostaną wysłane przez zelatorów.

4. Szczegółowy plan wszystkich Mszy świętych w okresie świątecznym w naszej parafii umieszczony jest w gablocie i na stronie naszej wspólnoty w zakładce: „Aktualności”.

5. Osoby chcące nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny, mogą to uczynić umawiając się telefonicznie lub po Mszach świętych. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczane są na potrzeby naszej wspólnoty.

6. Na ten ostatni etap Adwentu i na Święta Bożego Narodzenia życzę błogosławieństwa Dzieciątka Jezus.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

grudzień 2020
P W Ś C P S N
« lis   sty »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031