Ogłoszenia z 24 stycznia 2021 r. (Niedziela Słowa Bożego, Rok B)

1. Przeżywając dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka, chciejmy na nowo odkrywać wartość Pisma Świętego w swoim życiu. Pamiętajmy, aby w zrozumieniu i właściwej interpretacji Pisma Świętego pomagać sobie komentarzami. Zachęcam do rozważania czytań, które każdego dnia słyszymy w czasie Mszy świętej. Link do tych czytań z komentarzami umieszczony jest na naszej stronie (w dolnej części) pod tytułem: „kalendarz liturgiczny – dzisiejsze czytania”.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;
  • we wtorek – świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
  • w czwartek – św. Tomasza z Akwinu.

W związku z nowymi wytycznymi do 31. stycznia nie będzie Mszy świętych z wiernymi. My kapłani będziemy sprawować w każdy dzień Msze święte bez udziału wiernych. Zapewniamy o modlitwie za Was i Wasze rodziny. Prosimy także o tę modlitwę za całą naszą parafię. Niestety do końca stycznia nie będzie także możliwości gromadzenia wiernych na modlitwie w kościele. Są to wytyczne, które ks. biskup otrzymał i przysyła dla parafii, które znajdują się w rejonie objętym nowymi ograniczeniami. Jeśli ktoś chciałby skorzystać ze spowiedzi, to jest to możliwe po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.

Przypominam, że biskup Bernt na ten czas udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej. Nie zapominajmy wówczas o duchowym uczestnictwie we Mszy świętej transmitowanej za pośrednictwem Internetu, radia czy telewizji.

3. Nie wiemy jakie będą nowe wytyczne, ale ufamy, że pozwolą na zorganizowanie katechezy przedmałżeńskiej. Dlatego już dziś proszę o telefoniczne zapisy tylko te osoby, które planują sakrament małżeństwa w tym roku. Terminy wszystkich spotkań będą podane w późniejszym czasie.

4. Dziękujemy osobom troszczącym się o nasz kościół. Wszystkim, którzy w tym czasie chcieliby wspierać naszą parafię proponujemy pomoc przez Vipps 20345. Na najbliższy tydzień życzę dużo siły od samego Chrystusa, którego błogosławieństwo niech nam towarzyszy.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

styczeń 2021
P W Ś C P S N
« gru   lut »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031