Ogłoszenia z 31 stycznia 2021 r. (4 niedziela zwykła, Rok B)

1. W dzisiejszej Ewangelii słyszymy jak Jezus mocą swojego słowa wypędza złego ducha z człowieka opętanego. W ten sposób Ewangelista Marek zachęca nas do otwarcia serc na obecność Jezusa. Nawet jeśli nie jesteśmy zniewoleni przez zło, to wszyscy potrzebujemy obecności Jezusa, który swoim słowem leczy nasze serca z każdej rany zadanej przez grzech.

2. Rada miasta Oslo do 10. lutego podtrzymuje podane wcześniej wytyczne, które niestety nie pozwalają nam w tym okresie na organizowanie Mszy świętych we wspólnocie. My kapłani sprawujemy w każdy dzień Msze święte bez udziału wiernych. Zapewniamy o modlitwie za Was i Wasze rodziny. Prosimy także o tę modlitwę za całą naszą parafię. Niestety w tym czasie nie będzie także możliwości gromadzenia wiernych na modlitwie w kościele. Są to wytyczne, które ks. biskup otrzymał i przysyła dla parafii, które znajdują się w rejonie objętym nowymi ograniczeniami. Jeśli ktoś chciałby skorzystać ze spowiedzi, to jest to możliwe po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.

Przypominam, że biskup Bernt na ten czas udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej. Nie zapominajmy wówczas o duchowym uczestnictwie we Mszy świętej transmitowanej za pośrednictwem Internetu, radia czy telewizji.

3. W najbliższym tygodniu:

  • we wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest także przeżywane jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy więc w tym dniu w naszych modlitwach o osobach, które przez śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa poświęciły swoje życie Bogu;
  • w czwartek – z racji I czwartku miesiąca dziękujmy za dar Eucharystii i prośmy w naszych osobistych modlitwach za powołanych oraz o nowe kapłańskie powołania;
  • w piątek – św. Agaty. W tym dniu z okazji I piątku miesiąca czcimy Najświętsze Serce Jezusa i modlimy się za dzieło misyjne Kościoła;
  • w sobotę – z racji I soboty miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi.

Osoby, które praktykują pierwsze piątki i pierwsze soboty miesiąca, z powodu niemożliwości uczestnictwa we Mszy świętych nie muszą w przyszłości zaczynać od nowa tych nabożeństw, bo ich przerwanie w obecnej sytuacji jest od nas niezależne. Więcej szczegółów na ten temat pod tym linkiem.

4. Nie wiemy jakie będą nowe wytyczne, ale ufamy, że pozwolą na zorganizowanie katechezy przedmałżeńskiej. Dlatego już dziś proszę o telefoniczne zapisy tylko te osoby, które planują sakrament małżeństwa w tym roku. Terminy wszystkich spotkań będą podane w późniejszym czasie.

5. Dziękujemy osobom troszczącym się o nasz kościół. Wszystkim, którzy w tym czasie chcieliby wspierać naszą parafię proponujemy pomoc przez Vipps 20345. Na najbliższy tydzień życzę dużo siły od samego Chrystusa, którego błogosławieństwo niech nam towarzyszy.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

styczeń 2021
P W Ś C P S N
« gru   lut »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031