Ogłoszenia z 7 lutego 2021 r. (V niedziela zwykła, Rok B)

1. Każdego dnia widzimy wiele ludzkiej biedy, zarówno tej materialnej, jak i duchowej. Chrystus nie chce nikogo zostawić bez pomocy. Dzisiejsza liturgia słowa pokazuje nam, że Jezus nie tylko sam uzdrawia chorych i umacnia słabych. Z tą samą misją posyła apostołów i każdego z nas. Prośmy o łaskę bycia dobrymi uczniami Jezusa.

2. Podane ostatnio wytyczne dla Oslo, nadal nie pozwalają nam na organizowanie Mszy świętych we wspólnocie, zarówno w kościele jak i na zewnątrz. My kapłani sprawujemy w każdy dzień Msze święte bez udziału wiernych. Zapewniamy o modlitwie za Was i Wasze rodziny. Prosimy także o tę modlitwę za całą naszą parafię. Niestety w tym czasie nie będzie także możliwości gromadzenia wiernych na modlitwie w kościele. Są to wytyczne, które ks. biskup otrzymał i przysyła dla parafii, które znajdują się w rejonie objętym nowymi ograniczeniami. Proszę na bieżąco śledzić ogłoszenia. Gdy będzie możliwość sprawowania Mszy świętych, pojawi się informacja na naszej stronie. Jeśli ktoś chciałby skorzystać ze spowiedzi, to jest to możliwe po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.

Przypominam, że biskup Bernt na ten czas udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej. Nie zapominajmy wówczas o duchowym uczestnictwie we Mszy świętej transmitowanej za pośrednictwem Internetu, radia czy telewizji.

3. W najbliższym tygodniu:

  • w środę – św. Scholastyki;
  • w czwartek – NMP z Lourdes. Ten dzień jest przeżywany jako Światowy Dzień Chorych. Polecajmy zatem ludzi chorych i cierpiących.

4. Nie wiemy jakie będą nowe wytyczne, ale mamy nadzieję, że pozwolą na zorganizowanie katechezy przedmałżeńskiej. Dlatego już dziś proszę o telefoniczne zapisy tylko te osoby, które planują sakrament małżeństwa w tym roku. Terminy wszystkich spotkań będą podane w późniejszym czasie.

5. Dziękujemy osobom troszczącym się o nasz kościół. Wszystkim, którzy w tym czasie chcieliby wspierać naszą parafię proponujemy pomoc przez Vipps 20345. Na najbliższy tydzień życzę dużo siły od samego Chrystusa, którego błogosławieństwo niech nam towarzyszy.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

luty 2021
P W Ś C P S N
« sty   mar »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728