Ogłoszenia z 14 lutego 2021 r. (6 niedziela zwykła, Rok B)

1. Dzisiejsza Ewangelia przywołuje wydarzenie uzdrowienia trędowatego. W obliczu nieuleczalnej choroby tamtych czasów, która wiązała się także z osamotnieniem i cierpieniem duchowym, Jezus przynosi temu człowiekowi nadzieję. Jako ludzie nie mamy możliwości, aby uzdrawiać w taki sposób jak Jezus. Zawsze jednak możemy okazać innym ludzką życzliwość i powierzać ich w modlitwie.

2. Podane ostatnio wytyczne dla Oslo, nie pozwalają nam jeszcze na organizowanie Mszy świętych we wspólnocie. Obowiązują one do 3. marca. Można jednak nawiedzać nasz kościół (od 19. lutego), pamiętając o używaniu maseczki. Zapraszamy więc na prywatną modlitwę w ciszy od poniedziałku do soboty w godzinach od 12.00 do 18.00, a w niedziele w godzinach od 9.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 18.00. Po modlitwie każdy proszony jest o wyczyszczenie swojego miejsca. O godz. 13.00 z naszego kościoła odbędzie się transmisja Mszy świętej w j. polskim. Zapraszam do duchowego uczestnictwa. Szczegóły i możliwość duchowej łączności w zakładce: „Aktualności”. Gdyby ktoś chciał w tym czasie skorzystać ze spowiedzi, to jest to możliwe po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.

3. W najbliższym tygodniu:

  • w środę – z racji „Środy Popielcowej” rozpoczynającej Wielki Post obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym jeden do syta (od 18. do 60. roku życia) i wstrzemięźliwość od posiłków mięsnych (od 14. roku życia do śmierci). W tym czasie Kościół zachęca do szczególnego podjęcia pokuty i nawrócenia za grzechy oraz dobrych postanowień w duchu miłości do Jezusa, którego mękę i śmierć w tym czasie rozważamy;
  • w piątek – zachęcam do prywatnego nabożeństwa „Drogi Krzyżowej”;
  • w niedzielę – Msza święta w j. polskim transmitowana z naszego kościoła o godz. 13.00. Szczegóły i możliwość duchowej łączności w zakładce: „Aktualności”.

4. Nie wiemy jakie będą nowe wytyczne, ale ufamy, że pozwolą na zorganizowanie katechezy przedmałżeńskiej. Dlatego już dziś proszę o telefoniczne zapisy tylko te osoby, które planują sakrament małżeństwa w tym roku. Terminy wszystkich spotkań będą podane w późniejszym czasie.

5. Dziękujemy osobom troszczącym się o naszą parafię. Wszystkim, którzy w tym czasie chcieliby złożyć ofiarę proponujemy pomoc przez Vipps 20345. Na najbliższy tydzień życzę dużo siły od samego Chrystusa, którego błogosławieństwo niech nam towarzyszy.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

luty 2021
P W Ś C P S N
« sty   mar »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728