Ogłoszenia z 28.02.2021 r. (2 Niedziela W. Postu, Rok B)

1. Dzisiejsza liturgia słowa to moment, w którym Jezus umacnia każdego z nas na drogę codziennego krzyża. Chciejmy z taką wiarą przeżywać codzienną modlitwę.

2. Podane w niedzielę wytyczne dla Oslo niestety nie pozwalają nam jeszcze na organizowanie Mszy świętych we wspólnocie. Zostały one przedłużone do 15. marca. Można jednak nawiedzać nasz kościół, pamiętając o używaniu maseczki. Zapraszamy więc na prywatną modlitwę w ciszy od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 18.00 (w godzinach od 16.00 do 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu), a w niedziele w godzinach od 9.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 18.00. W sobotę nie ma możliwości prywatnej modlitwy w kościele ze względu na odbywające się w tym czasie katechezy w j. norweskim. Po modlitwie każdy proszony jest o wyczyszczenie swojego miejsca. Gdyby ktoś chciał w tym czasie skorzystać ze spowiedzi, to jest to możliwe po wcześniejszym telefonicznym umówieniu. Przypominam, że biskup Bernt na ten czas udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej. Nie zapominajmy wówczas o duchowym uczestnictwie we Mszy świętej transmitowanej. Z naszego kościoła transmisja odbywa się w piątek i w niedzielę. Szczegóły w zakładce: „Aktualności”.

3. W najbliższym tygodniu:

  • w czwartek – święto św. Kazimierza. W tym dniu z racji I czwartku miesiąc dziękujmy za dar Eucharystii i prośmy w naszych osobistych modlitwach za powołanych oraz o nowe kapłańskie powołania;
  • w piątek – z okazji I piątku miesiąca czcimy Najświętsze Serce Jezusa i modlimy się za dzieło misyjne Kościoła. Msza święta j. polskim transmitowana z naszego kościoła o godz. 19.00, po której będzie „Droga Krzyżowa”. Szczegóły w zakładce: „Aktualności”;
  • w sobotę – z racji I soboty miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi;
  •  w niedzielę – Msza święta w j. polskim transmitowana z naszego kościoła o godz. 13.00. Możliwość duchowej łączności przez link umieszczony w zakładce: „Aktualności”. W niedziele zachęcam również do duchowego uczestnictwa w „Gorzkich żalach”. Można się na to nabożeństwo połączyć z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W bazylice w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.20 odbywa się transmisja przez stronę: www.milosierdzie.pl.

Osoby, które praktykują pierwsze piątki i pierwsze soboty miesiąca, z powodu niemożliwości uczestnictwa we Mszy świętej nie muszą w przyszłości zaczynać od nowa tych nabożeństw, bo ich przerwanie w obecnej sytuacji jest od nas niezależne. Więcej szczegółów na ten temat pod tym linkiem.

4. Dziękujemy osobom troszczącym się o naszą parafię. Wszystkim, którzy w tym czasie chcieliby złożyć ofiarę proponujemy pomoc przez Vipps 20345. Na najbliższy tydzień życzę dużo siły od samego Chrystusa, którego błogosławieństwo niech nam towarzyszy.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

marzec 2021
P W Ś C P S N
« lut   kw. »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031