Ogłoszenia z 7 marca 2021 r. (3 niedziela W. Postu, Rok B)

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus tak mocno przypomina nam o tym, aby nie utracić wrażliwości na czas i miejsce spotkania z Bogiem w naszym życiu. Z taką wiarą chciejmy przeżywać każdą niedzielę.

2. Podane w minioną niedzielę wytyczne dla Oslo niestety nadal nie pozwalają nam na organizowanie Mszy świętych we wspólnocie. Zostały one przedłużone do 15. marca. Można jednak nawiedzać nasz kościół. Zapraszamy więc na prywatną modlitwę w ciszy od poniedziałku do soboty w godzinach od 12.00 do 18.00 (w godzinach od 16.00 do 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu), a w niedziele w godzinach od 9.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 18.00. Po modlitwie każdy proszony jest o wyczyszczenie swojego miejsca. Gdyby ktoś chciał w tym czasie skorzystać ze spowiedzi, to jest to możliwe po wcześniejszym telefonicznym umówieniu. Przypominam, że biskup Bernt na ten czas udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej. Nie zapominajmy wówczas o duchowym uczestnictwie we Mszy świętej transmitowanej. Z naszego kościoła transmisja odbywa się w piątek i w niedzielę. Szczegóły w zakładce: „Aktualności”.

Z powodu ograniczeń w tym roku nie będą mogły się odbyć normalne wielkopostne rekolekcje. Dlatego zachęcam do rekolekcji internetowych, które niech będą inspiracją do pogłębiania więzi z Bogiem i bliźnimi. Wiele propozycji dla dorosłych i dzieci można znaleźć pod tym linkiem. Szukajmy jednak możliwości spotkania z Jezusem na modlitwie w świątyni. Jeśli tylko sytuacja na to pozwala zapraszamy na osobistą adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele.

3. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – z okazji „Dnia Kobiet” wszystkim kobietom składam serdecznie życzenia, do których dołączam modlitwę;
  • w środę – rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością św. Józefa. Zachęcam do prywatnej Nowenny. Tym bardziej, że obecny rok jest ogłoszony przez papieża Rokiem św. Józefa. Treść tej Nowenny jest umieszczona w zakładce „Aktualności”;
  • w piątek – Msza święta j. polskim transmitowana z naszego kościoła o godz. 19.00, po której będzie „Droga Krzyżowa”. Szczegóły w zakładce: „Aktualności”;
  •  w niedzielę – Msza święta w j. polskim transmitowana z naszego kościoła o godz. 13.00. Możliwość duchowej łączności przez link umieszczony w zakładce: „Aktualności”. W niedziele zachęcam również do duchowego uczestnictwa w „Gorzkich żalach”. Można się na to nabożeństwo połączyć z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W bazylice w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.20 odbywa się transmisja przez stronę: www.milosierdzie.pl.

4. Dziękujemy osobom troszczącym się o naszą parafię. Wszystkim, którzy w tym czasie chcieliby złożyć ofiarę proponujemy pomoc przez Vipps 20345. Na najbliższy tydzień życzę dużo siły od samego Chrystusa, którego błogosławieństwo niech nam towarzyszy.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

marzec 2021
P W Ś C P S N
« lut   kw. »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031