Ogłoszenia z 21 marca 2021 r. (5 niedziela W. Postu, Rok B)

1. Przeżywamy dziś 5 niedzielę W. Postu. Widzimy w kościele figurę Chrystusa zakrytą na krzyżu. W ten symboliczny sposób liturgia już dziś zaprasza nas do głębszej refleksji nad męką i śmiercią Jezusa na krzyżu, zakończoną zmartwychwstaniem. Otwierajmy więc z wiarą nasze serca na miłość Jezusa.

2. W obecnej chwili nie możemy organizować Mszy świętych z udziałem wiernych. Te ograniczenia w Oslo obowiązują do 9. kwietnia. To oznacza, że na czas Świąt Wielkiejnocy niestety nie będzie Mszy świętych z wiernymi. Liturgia Triduum będzie transmitowana z naszego kościoła o godz. 16.00. Natomiast Msza św. w Niedzielę Zmartwychwstania będzie transmitowana o godz. 13.00. W te dni będzie można nawiedzać kościół tylko na prywatną modlitwę.

W tym tygodniu zapraszamy na modlitwę w ciszy od poniedziałku do soboty w godzinach od 12.00 do 18.00 (w godzinach od 16.00 do 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu), a w niedziele w godzinach od 9.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 18.00. Gdyby ktoś chciał w tym czasie skorzystać ze spowiedzi, to jest to możliwe po wcześniejszym telefonicznym umówieniu. Zachęcam już teraz do spowiedzi przedświątecznej. Przypominam, że biskup Bernt na ten czas udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej. Nie zapominajmy wówczas o duchowym uczestnictwie we Mszy świętej transmitowanej. Z naszego kościoła transmisja odbywa się w piątek i w niedzielę. Szczegóły w zakładce: „Aktualności”.

3. W najbliższym tygodniu:

  • w czwartek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Z tej okazji chciałem zaprosić do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitwa w intencji dziecka zagrożonego w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej („Ojcze nasz” i 10 „Zdrowaś Maryjo”) oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Treść tej modlitwy jest umieszczona w specjalnej aplikacji, która szczegółowo jest opisana pod tym linkiem. Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane postanowienie. Więcej informacji na temat Duchowej Adopcji pod tym linkiem. Osoby chcące podjąć Duchową Adopcję proszę o wysłanie takiej informacji na adres e mail:  piotr.gasior@katolsk.no
  • w piątek – Msza święta j. polskim transmitowana z naszego kościoła o godz. 19.00, po której będzie „Droga Krzyżowa”. Szczegóły w zakładce: „Aktualności”;
  •  w niedzielę – przeżywamy Niedzielę Palmową rozpoczynającą Wielki Tydzień. Osoby nawiedzające w tym dniu kościół mogą po prywatnej modlitwie zabrać do domu poświęconą gałązkę palmową. Msza święta w j. polskim transmitowana z naszego kościoła o godz. 13.00. Możliwość duchowej łączności przez link umieszczony w zakładce: „Aktualności”. W niedziele zachęcam również do duchowego uczestnictwa w „Gorzkich żalach”. Można się na to nabożeństwo połączyć z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W bazylice w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.20 odbywa się transmisja przez stronę: www.milosierdzie.pl.

4. Dziękujemy osobom troszczącym się o naszą parafię. Wszystkim, którzy w tym czasie chcieliby złożyć ofiarę proponujemy pomoc przez Vipps 20345. Na najbliższy tydzień życzę dużo siły od samego Chrystusa, którego błogosławieństwo niech nam towarzyszy.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

marzec 2021
P W Ś C P S N
« lut   kw. »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031