Ogłoszenia z 30 maja 2021 r. (Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, Rok B)

1. Przeżywając Uroczystość Trójcy Przenajświętszej uwielbiamy dziś Boga w Trójcy jedynego, któremu też zawierzamy nasze wspólnoty rodzinne, naszą parafię, Kościół i cały świat.

2. W przyszłym tygodniu:

  • w poniedziałek – Święto Nawiedzenia NMP;
  • we wtorek – św. Justyna oraz Dzień Dziecka. Polecajmy więc w tym dniu w naszych modlitwach wszystkie dzieci;
  • w czwartek – w Polsce Uroczystość „Bożego Ciała”, przenoszona tutaj w Norwegii na niedzielę. Będziemy zatem w szczególny sposób uwielbiać Jezusa obecnego w Eucharystii w przyszłą niedzielę;
  • w piątek – Msza św. w j. polskim o godz. 19.00. Z racji trwającego miesiąca czerwca – miesiąca Serca Jezusowego zapraszam na Mszę świętą połączoną ze śpiewem Litanii do Serca Jezusa. W tym dniu z okazji I piątku miesiąca modlimy się także za dzieło misyjne Kościoła. Możliwość spowiedzi po Mszy świętej, gdyż wcześniej jest Msza święta w j. norweskim;
  • w sobotę – św. Bonifacego. Msza św. w j. polskim z Uroczystości „Bożego Ciała” o godz. 19.30. Z racji I soboty miesiąca zachęcam do praktykowania nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Po zakończeniu Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z 15. minutowym rozważaniem tajemnicy różańcowej;
  • w niedzielę – Uroczystość „Bożego Ciała”. Msza św. w j. polskim o godz. 9.00  i 13.00. Przed Mszą świętą poranną o godz. 8.30 odmawiany jest Różaniec.

3. Rada miasta Oslo podała wytyczne, które obecnie pozwalają na wydarzenia dla 20 osób. Oznacza to, że w tej chwili możliwe jest uczestnictwo dla tych osób, które wcześniej zarezerwują sobie miejsce przez stronę diecezji. Szczegółowe wyjaśnienie zapisu dostępne jest pod tym linkiem. Z powodu ograniczonej liczby w tej chwili we Mszy świętej mogą wziąć udział tylko te osoby, które wcześniej dokonają rezerwacji. Możliwość zapisów na Msze święte w j. polskim w czwartek po godz. 21.00. Do tych osób nie jest wliczana Liturgiczna Służba Ołtarza oraz osoby pomagające w utrzymaniu porządku i dezynfekcji miejsc siedzących. Dlatego po Mszy świętej lub telefonicznie można zgłaszać swoją chęć pomocy w czasie konkretnej Mszy świętej. Liczba osób pomagających jest ograniczona więc przy zapisie decyduje pierwszeństwo zgłoszenia. Jeśli komuś nie uda się zapisać na Msze święte w j. polskim to proszę próbować zapisywać się nie tylko w niedziele, ale i w dni powszednie na Msze święte w j. norweskim. Te Msze święte w dni powszednie są sprawowane o godz. 11.00 i 18.00. Zapisy na wszystkie Msze święte dostępne są pod tym linkiem.

Możliwość spowiedzi w piątki i soboty po Mszach świętych, a w niedziele pół godziny przed Mszami świętymi (dla osób, które zapisały się na Msze święte). Na spowiedź można się także umówić indywidulanie w innym czasie.

4. W dni powszednie kościół będzie otwarty na modlitwę w ciszy w godzinach od 12.00 do 17.00 (o godz. 18.00 Msza święta), z wyjątkiem sobót i niedziel, gdyż w te dni będą Msze święte w różnych językach prawie przez cały dzień.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

Maj 2021
P W Ś C P S N
« kwiecień   czerwiec »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31