Ogłoszenia z 20 czerwca 2021 r. (12 niedziela zwykła, Rok B)

1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje boską moc Jezusa. Wierzymy, że On nie tylko panuje nad naturą, ale także ma moc zwyciężać zło grzechu i przywracać pokój w naszej duszy. Chciejmy więc jak najczęściej korzystać ze spowiedzi, aby żyć w przyjaźni z Jezusem.

2. W przyszłym tygodniu:

  • w poniedziałek –  św. Alojzego Gonzagi;
  • w czwartek –  Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
  • w piątek – Msza św. w j. polskim z nabożeństwem czerwcowym o godz. 19.00;
  • w sobotę – Msza św. w j. polskim z niedzieli o godz. 19.30;
  • w niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00. Przed Mszą świętą poranną o godz. 8.30 odmawiany jest Różaniec, a po Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Przy tej okazji chciałem poinformować, że zwalniają się 3 miejsca w różach różańcowych z powodu powrotu do Polski trzech osób należących do róż. Obiecujemy za te osoby modlitwę, szczególnie w tych pierwszych chwilach powrotu do ojczyzny, a tych którzy chcieliby w ich miejsce zapisać się do róży proszę o informację. Przypominam, że za tydzień z racji 4 niedzieli miesiąca nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, gdyż wówczas jest sprawowana Msza św. w j. wietnamskim.

3. 15 czerwca rada miasta Oslo podała nowe wytyczne, które pozwalają na wydarzenia ze stałymi miejscami do 200 osób przy zachowaniu dystansu. Oznacza to, że w naszym kościele może uczestniczyć obecnie 130 osób w czasie Mszy świętej. Zapraszam więc na Msze święte po wcześniejszym zapisie przez stronę diecezjalną. Szczegółowe wyjaśnienie zapisu dostępne jest pod tym linkiem. Możliwość zapisów na Msze święte w j. polskim w czwartek po godz. 21.00. Do tych osób nie jest wliczana Liturgiczna Służba Ołtarza oraz osoby pomagające w utrzymaniu porządku i dezynfekcji. Dlatego po Mszy świętej można zgłaszać swoją chęć pomocy. Jeśli komuś nie uda się zapisać na Msze święte w j. polskim to proszę próbować zapisywać się nie tylko w niedziele, ale i w dni powszednie na Msze święte w j. norweskim (możliwość zapisów na Msze święte w j. norweskim dwa dni wcześniej między godz. 10.00 a godz. 12.00).  Zapisy na wszystkie Msze święte dostępne są pod tym linkiem.

4. Możliwość spowiedzi w najbliższy piątek i sobotę po Mszach świętych, a w niedzielę pół godziny przed Mszą świętą. Na spowiedź można się także umówić indywidulanie w innym czasie. Zmiany nastąpią w miesiącu lipcu. W tym czasie będę w Polsce. Z wiadomych względów nie ma możliwości, aby w ostatniej chwili przyjechał na ten czas ksiądz z Polski. Dlatego w lipcu na Msze święte niedzielne będzie dojeżdżał z Jessheim ks. Sławomir Czuba. Natomiast nie będzie w tym czasie Mszy świętych w j. polskim w piątki i soboty, gdyż ks. Sławomir posługuje równocześnie w swojej parafii. Proszę więc w dni powszednie zapisywać się na Msze święte w j. norweskim.

5. W dni powszednie kościół jest otwarty na modlitwę w ciszy w godzinach od 9.00 do 17.00 (o godz. 18.00 Msza święta), z wyjątkiem sobót i niedziel, gdyż w te dni odbywają się chrzty i Msze święte w różnych językach.

6. Na koniec bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w tym roku duszpasterskim w różny sposób pomagali, zarówno w czasie Mszy świętych transmitowanych, jak i tych odbywających się w ograniczonej liczbie. Dziękuję także katechetom za pomoc w katechezach czy to w sposób zdalny czy fizyczny. W j. norweskim I Komunia święta odbyła się w minionych tygodniach. Natomiast w j. polskim została zaplanowana w dwóch grupach. Mamy nadzieję, że I grupa przyjmie I Komunię święta 21 sierpnia, a II grupa 11 września.

7. Wszystkim udającym się na urlop życzę udanego wypoczynku. Niech Bóg Wam błogosławi.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

czerwiec 2021
P W Ś C P S N
« maj   lip »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930