Ogłoszenia z 11 lipca 2021 r. (15 niedziela zwykła, Rok B)

1.  Dzisiejsza Ewangelia przypomniała nam o powołaniu i rozesłaniu Dwunastu Apostołów. Miejmy w sobie tę wiarę, że i dziś Pan Jezus chce posyłać każdego z nas z Dobrą Nowiną do świata.

2. W przyszłym tygodniu:

  • w poniedziałek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu;
  • we wtorek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Bededykta;
  • w czwartek – św. Bonawentury;
  • w piątek – NMP z góry Karmel. W tym dniu osoby noszące szkaplerz karmelitański mogą pod warunkami zwykłymi zyskać odpust zupełny;
  • w niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 i o godz. 13.00. Przed Mszą świętą poranną o godz. 8.30 odmawiany jest Różaniec. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą. 25 lipca patronują nam święci Jakub i Krzysztof. Zazwyczaj w liturgii błogosławieństwo kierowców i podróżujących odbywa się we wspomnienie św. Krzysztofa. Jednak już w minionych latach wielu z Was prosiło o to poświęcenie w innym czasie ze względu na okres wakacyjny. Dlatego takie błogosławieństwo odbędzie się przy okazji święta Świętych Archaniołów. Wówczas w niedzielę po 29 września przyzywając wstawiennictwa św. Rafała, który także patronuje podróżującym będzie poświęcenie podróżujących, kierowców i pojazdów.

Msze święte w dni powszednie w j. norweskim o godz. 18.00. W sobotę o tej godzinie sprawowana jest w j. norweskim Msza święta z niedzieli.

3. Obecnie w naszym kościele może uczestniczyć w czasie Mszy świętej 130 osób. Zapraszam więc na Msze święte po wcześniejszym zapisie przez stronę diecezjalną. Szczegółowe wyjaśnienie zapisu dostępne jest pod tym linkiem. Możliwość zapisów na Msze święte w j. polskim w czwartek po godz. 21.00. Do tych osób nie jest wliczana Liturgiczna Służba Ołtarza oraz osoby pomagające w utrzymaniu porządku i dezynfekcji. Dlatego po Mszy świętej można zgłaszać swoją chęć pomocy. Jeśli komuś nie uda się zapisać na Msze święte w j. polskim to proszę próbować zapisywać się nie tylko w niedziele, ale i w dni powszednie na Msze święte w j. norweskim (możliwość zapisów na Msze święte w j. norweskim dwa dni wcześniej między godz. 10.00 a godz. 12.00). Zapisy na wszystkie Msze święte dostępne są pod tym linkiem.

4. W lipcu jestem w Polsce. Z wiadomych względów nie ma możliwości, aby w ostatniej chwili przyjechał na ten czas ksiądz z Polski. Dlatego w tym miesiącu na Msze święte niedzielne dojeżdża z Jessheim ks. Sławomir Czuba. Natomiast nie ma w tym czasie w naszym kościele Mszy świętych w j. polskim w piątki i soboty, gdyż ks. Sławomir posługuje równocześnie w swojej parafii. Proszę więc w dni powszednie zapisywać się na Msze święte w j. norweskim.

5. W dni powszednie kościół jest otwarty na modlitwę w ciszy w godzinach od 9.00 do 17.00 (o godz. 18.00 Msza święta), z wyjątkiem sobót i niedziel, gdyż w te dni odbywają się chrzty i Msze święte w różnych językach.

6. Wszystkim udającym się na wakacje życzę udanego wypoczynku. A tym, którzy nie mogą sobie pozwolić w tym czasie na urlop życzę wszelkich potrzebnych łask. Niech Bóg Wam błogosławi w pracy i wypoczynku.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

lipiec 2021
P W Ś C P S N
« cze   sie »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031