Ogłoszenia z 14 listopada 2021 r. (33 niedziela zwykła, Rok B)

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy zatem w naszych modlitwach o ludziach ubogich na całym świecie. Spróbujmy pomyśleć także o tych, którzy żyją blisko nas i jeśli dostrzegamy ludzi potrzebujących pomocy otwórzmy dla nich nasze serca.

2. W przyszłym tygodniu:

  • w środę – św. Elżbiety Węgierskiej;
  • w czwartek – bł. Karoliny Kózkówny;
  • w piątek – o godz. 19.00 Msza św. w j. polskim, a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia z „Wypominkami”. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą;
  • w sobotę – św. Rafała Kalinowskiego. O godz. 19.30 Msza św. w j. polskim z niedzieli, po której będzie dla chętnych adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą;
  • w niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 i o godz. 13.00. Pół godziny przed Mszami świętymi modlimy się za zamarłych na „Wypominkach”. Z tego względu w niedziele listopada możliwość spowiedzi po Mszach świętych.

3. Dzisiaj rozpoczynają się wybory do Rady Parafialnej. Możliwość głosowania zarówno dzisiaj jak i za tydzień po Mszach świętych. Z naszej wspólnoty nowym kandydatem jest P. Małgorzata Emmerhoff. Przypominam, że głos w wyborach może oddać każdy katolik, który ukończył 16 lat, jest bierzmowany, czuje się związany z naszą parafią i jest zarejestrowany w Kościele katolickim. Proszę więc o zarejestrowanie te osoby, które jeszcze tego nie uczyniły, a mają numer personalny. Szczegóły dotyczące rejestracji i możliwość zarejestrowania pod tym linkiem.

4. Dzieci po I Komunii świętej zachęcam do służby przy ołtarzu. Jeśli ktoś chciałby należeć do grona ministrantów to proszę o zapisy, a później ustalimy szczegóły dotyczące zbiórek, które przygotują dzieci do tej służby.

5. Już za niedługo Adwent. Jest to szczególny czas, w którym będziemy mieli też okazję uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej polskiej wspólnocie te rekolekcje będziemy przeżywać w I piątek, I sobotę i I niedzielę grudnia (od 3 do 5 grudnia). Poprowadzi je o. Stanisław Patalita CSsR. Szczegółowy program rekolekcji umieszczony jest w „Aktualnościach”.

6.
Przypominam, że w naszym kościele w każdy dzień jest Msza święta w j. norweskim o godz. 18.00. Porządek wszystkich Mszy świętych i nabożeństw w naszej parafii jest umieszczony w zakładce: „Msze święte”.

7. Na koniec składam serdeczne „Bóg zapłać” osobom, które angażują się w przygotowanie i przebieg Mszy świętych, a także pomagającym w przeprowadzeniu wyborów do Rady Parafialnej. Dziękuję katechetom, którzy prowadzili katechezy w minioną sobotę, a także wszystkim, którzy przynieśli na dzisiaj ciasto i przygotowali spotkanie przy kawie, na które serdecznie zapraszamy.
Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

listopad 2021
P W Ś C P S N
« paź   gru »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930