Ogłoszenia z 21.11.2021 r. (Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata)

1. Przeżywając dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata chcemy odnowić w sobie pragnienie, aby Jezus królował w naszym sercu i w naszym życiu. Dlatego na zakończenie Mszy świętej odmawiamy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie tego aktu w dniu dzisiejszym, można otrzymać łaskę odpustu zupełnego.

2. W przyszłym tygodniu:

  • w poniedziałek – św. Cecylii;
  • w środę – świętych męczenników Andrzeja Dung–Lac i Towarzyszy;
  • w czwartek – o godz. 19.00 zapraszam do sali parafialnej na pierwszą katechezę dla dorosłych;
  • w piątek – o godz. 19.00 Msza św. w j. polskim, a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia z „Wypominkami”. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą;
  • w sobotę – o godz. 19.30 Msza św. w j. polskim z niedzieli, po której będzie dla chętnych adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą;
  • w niedzielę – rozpoczynamy czas Adwentu. Msza św. w j. polskim o godz. 9.00. Pół godziny przed Mszą świętą modlimy się za zamarłych na „Wypominkach”. Natomiast po Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Przypominam, że za tydzień z racji 4 niedzieli miesiąca nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, gdyż wówczas jest sprawowana Msza św. w j. wietnamskim. Na zakończenie Mszy świętej poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone są na potrzeby naszej wspólnoty.

3. Tydzień temu rozpoczęły się wybory do Rady Parafialnej. Jeśli ktoś nie oddał jeszcze głosu to można to uczynić także dzisiaj. Z naszej wspólnoty nowym kandydatem jest P. Małgorzata Emmerhoff. Przypominam, że głos w wyborach może oddać każdy katolik, który ukończył 16 lat, jest bierzmowany, czuje się związany z naszą parafią i jest zarejestrowany w Kościele katolickim. Proszę więc o zarejestrowanie te osoby, które jeszcze tego nie uczyniły, a mają numer personalny. Szczegóły dotyczące rejestracji i możliwość zarejestrowania pod tym linkiem.

4. Już za niedługo Adwent. Jest to szczególny czas, w którym będziemy mieli też okazję uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej polskiej wspólnocie te rekolekcje będziemy przeżywać w I piątek, I sobotę i I niedzielę grudnia (od 3 do 5 grudnia). Poprowadzi je o. Stanisław Patalita CSsR. Szczegółowy program rekolekcji umieszczony jest w „Aktualnościach”.

5. Przypominam, że w naszym kościele w każdy dzień jest Msza święta w j. norweskim o godz. 18.00. Porządek wszystkich Mszy świętych i nabożeństw w naszej parafii jest umieszczony w zakładce: „Msze święte”.

6. Na koniec składam serdeczne „Bóg zapłać” osobom, które angażują się w przygotowanie i przebieg Mszy świętych, a także pomagającym w przeprowadzeniu wyborów do Rady Parafialnej.
Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

listopad 2021
P W Ś C P S N
« paź   gru »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930