Ogłoszenia z 28 listopada 2021 r. (1 niedziela Adwentu, Rok C)

1. Rozpoczęty dziś czas Adwentu chciejmy potraktować jako ponowne zaproszenie do wzrastania w miłości do Jezusa i ludzi. Pomocą w takim przeżywaniu tego czasu są rekolekcje adwentowe, które w naszej wspólnocie rozpoczniemy w najbliższy piątek. Poprowadzi je o. Stanisław Patalita CSsR. Szczegółowy program jest umieszczony w „Aktualnościach”. Za tydzień po Mszach świętych ofiarami do puszek wyrazimy wdzięczność za wygłoszone rekolekcje, wspierając w ten sposób dzieło ojców redemptorystów.

2. W przyszłym tygodniu:

  • we wtorek – św. Andrzeja Apostoła;
  • w czwartek – z racji I czwartku miesiąca dziękujmy za dar Eucharystii i prośmy w naszych modlitwach za powołanych i o nowe kapłańskie powołania. Msza św. z modlitwą o powołania w j. norweskim o godz. 18.00;
  • w piątek – św. Franciszka Ksawerego. Z okazji I piątku miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusa i modlimy się za dzieło misyjne Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Msza św. w j. polskim z 1. nauką rekolekcyjną dla wszystkich o godz. 19.00. Możliwość spowiedzi od godz. 18.00;
  • w sobotę – św. Barbary. O godz. 19.30 Msza święta roratnia z 2. nauką rekolekcyjną. Z powodu nowych wytycznych proszę o zapisy na Msze święte. Możliwość zapisu pod tym linkiem. Z racji I soboty adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy będzie wyjątkowo od godz. 19.00. W czasie adoracji okazja do rozważania tajemnicy różańcowej (pomocą w rozważaniu są teksty umieszczane w tylnej części kościoła). Różaniec proszę odmówić indywidulanie w dowolnym czasie, pamiętając o intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Możliwość spowiedzi od godz. 18.30;
  • w niedzielę – Msza św. w j. polskim z 3. nauką rekolekcyjną o godz. 9.00 oraz o godz. 13.00. Z powodu nowych wytycznych proszę o zapisy na Msze święte. Możliwość zapisu pod tym linkiem.

3. Za nami wybory do Rady Parafialnej. Dziękuję wszystkim za głosowanie, a P. Małgorzacie i pozostałym trzem kandydatom, którzy zostali wybrani na nową kadencję gratulujemy i życzymy owocnej posługi dla naszej parafii.

4. W czasie Adwentu, podobnie jak w minione lata, zapraszam rodziców z dziećmi na Msze święte roratnie w piątki. Wyjątkiem jest najbliższy tydzień, w którym Roraty będą w sobotę z racji przypadającej I soboty miesiąca i rekolekcji adwentowych.

5. Po Mszy świętej można odebrać pobłogosławione opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby naszej wspólnoty.

6. Na koniec składam serdeczne „Bóg zapłać” osobom, które angażują się w przygotowanie i przebieg Mszy świętych. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

listopad 2021
P W Ś C P S N
« paź   gru »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930