Ogłoszenia z 16 stycznia 2022 r. (2 niedziela zwykła, Rok C)

1. W dzisiejszej Ewangelii słyszymy o obecności Jezusa i Maryi na weselu w Kanie oraz o pierwszym cudzie Jezusa, w którym miała udział Maryja. Przy tej okazji zachęcam do bycia w róży różańcowej. Zależy nam na tym, aby cztery powstałe róże mogły nadal się gromadzić przy naszej parafii. Będzie to możliwe, jeśli znajdą się chętne osoby, aby zająć miejsce tych, którzy wrócili do Polski lub taki powrót w najbliższym czasie planują. Dlatego zachęcam do uzupełnienia tych róż. Osoby zainteresowane proszę o telefon w tej sprawie.

2. 13 stycznia zostały podane nowe wytyczne, które pozwalają na organizowanie wydarzeń do 200 osób przy zachowaniu obowiązujących środków ostrożności. W związku z tymi wytycznymi system zapisu w naszym kościele został zwiększony do 110 osób. Zapraszam więc na Msze święte po wcześniejszym zapisie przez system diecezjalny. Szczegółowe wyjaśnienie zapisu i anulowania dostępne jest pod tym linkiem. Możliwość zapisów na Msze święte w j. polskim w czwartek po godz. 21.00 za pomocą tego linku. System zapisów zamyka się automatycznie 2 godziny przed Mszą świętą. Ponadto przypominamy o używaniu maseczki. Jesteśmy także proszeni, aby nie gromadzić się po Mszy świętej w przedsionku.

3. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – św. Antoniego, opata;
  • w środę – św. Józefa Sebastiana Pelczara;
  • w piątek – św. Agnieszki. W tym dniu nie będzie Mszy św. w j. polskim o godz. 19.00;
  • w sobotę – o godz. 19.30 Msza św. w j. polskim z niedzieli, po której będzie dla chętnych adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00;
  • w niedzielę – Msza święte w j. polskim o godz. 9.00. O godz. 8.30 zapraszamy na modlitwę różańcową. Natomiast z racji 4 niedzieli miesiąca nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, gdyż wówczas jest sprawowana Msza św. w j. wietnamskim. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą.

4. Przypominam, że katecheza przedmałżeńska w naszej parafii odbędzie się w Wielkim Poście. Terminy wszystkich spotkań są podane w zakładce: „katecheza przedmałżeńska”. Osoby planujące zawarcie sakramentu małżeństwa w tym roku proszę o zapisy.

5. Na koniec składam serdeczne „Bóg zapłać” pomagającym w czasie Mszy świętych. Wszystkim życzę Bożego błogosławionego tygodnia.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

styczeń 2022
P W Ś C P S N
« gru   lut »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31