Ogłoszenia z 30 stycznia 2022 r. (4 niedziela zwykła, Rok C)

1. Dzisiejsza liturgia słowa pokazuje, że los proroka nie zawsze jest łatwy. Dlatego wspierajmy naszą modlitwą współczesnych proroków, głoszących słowo Boże. Natomiast wszyscy chciejmy tego słowa słuchać i to słowo rozważać. Jedną z propozycji rozważania słowa Bożego jest tzw. metoda „lectio divina”. Zachęcam do ściągnięcia aplikacji „Pismo Święte” dostępnej pod tym linkiem. W tej aplikacji jest też zakładka „lectio divina”, w której jest wyjaśnione jak się modlić słowem Bożym.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – św. Jan Bosko;
  • w środę – Święto Ofiarowania Pańskiego. Msza święta w j. polskim z poświęceniem gromnic o godz. 19.30. Proszę przynieść ze sobą gromnicę do poświęcenia. Jeśli ktoś nie posiada to przed Mszą świętą będą na stoliku wystawione do zabrania. Dobrowolne ofiary składane za świece przeznaczamy na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej;
  • w czwartek – z racji I czwartku miesiąca dziękujmy za dar Eucharystii i prośmy w naszych modlitwach za powołanych i nowe kapłańskie powołania. Msza św. z modlitwą o powołania w j. norweskim o godz. 18.00;
  • w piątek – z okazji I piątku miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusa i modlimy się za dzieło misyjne Kościoła. Msza św. w j. polskim o godz. 19.00. Możliwość spowiedzi od godz. 18.00;
  • w sobotę – św. Agaty. O  godz. 19.30 Msza św. w j. polskim z niedzieli, po której będzie dla chętnych adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00. W czasie adoracji okazja do rozważania tajemnicy różańcowej z racji I soboty miesiąca. Różaniec z intencją wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi proszę odmówić indywidualnie. Możliwość spowiedzi od godz. 19.00;
  • w niedzielę – Msze święte w j. polskim o godz. 9.00 i 13.00. O godz. 8.30 odmawiany jest Różaniec.

Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszami świętymi w j. polskim.

3. We wtorek zostały podane nowe wytyczne związane z sytuacją covidową w Norwegii, które znoszą ograniczenia dotyczące liczby osób w czasie różnych wydarzeń, jeśli każdy uczestnik ma miejsce siedzące. W naszym kościele takich miejsc siedzących jest ponad 300, dlatego jesteśmy w stanie zaprosić wszystkich chętnych na Msze święte w j. polskim bez wcześniejszych zapisów (został także zniesiony obowiązek wpisywania swojego imienia i nazwiska oraz numeru telefonu). Dystans zachowania 1. metra jest wymagany w czasie wchodzenia i wychodzenia z kościoła oraz w czasie podchodzenia do Komunii świętej. Natomiast maseczki powinny być używane w czasie poruszania, gdy przez dłuży czas nie można zachować dystansu.

4. Przypominam, że katecheza przedmałżeńska w naszej parafii odbędzie się w Wielkim Poście. Terminy wszystkich spotkań są podane w zakładce: „katecheza przedmałżeńska”. Osoby planujące zawarcie sakramentu małżeństwa w tym roku proszę o zapisy.

5. Na koniec składam serdeczne „Bóg zapłać” katechetom za zaangażowanie w spotkania katechetyczne w minioną sobotę. Dziękuję także pomagającym w czasie Mszy świętych. Wszystkim życzę Bożego błogosławionego tygodnia.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

styczeń 2022
P W Ś C P S N
« gru   lut »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31