Ogłoszenia z 27 stycznia 2019 r. (3 niedziela zwykła, Rok C)

1. Dziś jako wspólnota parafialna cieszymy się przyjęciem nowych członków drugiej Róży św. Jana Apostoła i Ewangelisty, patrona naszej parafii. Po Mszy świętej nastąpi wpis nowych członków do Księgi Róż Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj także z racji 4 niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy świętej będziemy adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Niech to będzie wyraz naszej wiary w to, że w Eucharystii naprawdę spotykamy się z Bogiem.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu
  • w czwartek – wspomnienie św. Jana Bosko
  • w piątek – z racji I piątku miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusa i modlimy się za dzieło misyjne Kościoła oraz o nowe powołania misyjne i kapłańskie. Od godz. 18.00 możliwość spowiedzi, a o godz. 19.00 Msza św. w j. polskim. W tym dniu jesteśmy także zaproszeni na międzynarodowy Różaniec po Mszy w. w j. norweskim (godz.18.00)
  • w sobotę – od godz. 15.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie. Jeśli ktoś mógłby upiec ciasto na to spotkanie to proszę o taką informację telefonicznie lub w zakrystii. W tym dniu w liturgii obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msza święta w j. polskim z poświęceniem gromnic o godz. 19.00. Proszę przynieść ze sobą gromnicę do poświęcenia. Jeśli ktoś nie posiada to przed Mszą świętą będą na stoliku wystawione do zabrania. Dobrowolne ofiary składane za świece przeznaczamy na cele duszpasterstwa polskiego. W czasie tej Mszy świętej nastąpi także błogosławieństwo medalików dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej. Jest to także I sobota miesiąca, stąd bezpośrednio po Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z 15 minutowym rozważaniem tajemnicy różańcowej
  • w niedzielę – Msza święta w j. polskim o godz. 9.00 i o godz. 13.00.  Przed Mszą świętą poranną o godz. 8.30 odmawiamy wspólnie Różaniec.

3. W dniach od 10 do 15 czerwca 2019 r. planowana jest pielgrzymka do Fatimy. W programie jest uczestnictwo w pięknej procesji z lampionami z okazji obchodów kolejnej rocznicy objawień z 13 czerwca. Przy tej okazji zwiedzanie Lizbony i innych miejsc oraz wypoczynek nad Oceanem Atlantyckim. Szczegółowy program na stronie: oslojan.com w zakładce „Aktualności”. Koszt tej pielgrzymki to cena 820 lub 800 Euro w zależności od ilości osób. Połowa tej ceny to bilet lotniczy, który nie jest zbyt tani, ale lot będzie bezpośrednio z Oslo do Lizbony i bez przesiadek. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje pierwszeństwo zapisu. Serdecznie zachęcam.

4. Podczas corocznego spotkania dotyczącego naszej parafii, które odbyło się 7 grudnia 2018 r. był po raz kolejny poruszany temat gromadzenia środków materialnych na zakup kościoła. Już pewnie wiecie, że część tych środków jest zgromadzona. Pojawił się pomysł stworzenia grupy, która zajmowałaby się pozyskiwaniem funduszy na zakup kościoła. Jeśli ktoś ma doświadczenie z takimi projektami i mógłby pomóc, uczestnicząc w tej grupie to proszony jest o kontakt z Radą Parafialną: mr.stjohannes@gmail.com

5. Z powodu remontu toalety uszkodzonej wskutek ugaszonego pożaru prosimy o korzystanie z toalet znajdujących się w dolnej części kościoła.

6. Przypominam, że nie wolno parkować w niektórych miejscach wzdłuż drogi wokół kościoła, bo pojawiły się znaki zakazu parkowania. Proszę zwracać na nie uwagę, bo nie jest to droga należąca do parafii. Prosimy także nie podjeżdżać pod same drzwi kościoła chyba, że w celu podwiezienia osób starszych i chorych.

Ks. Piotr Gąsior: +47 925 44 572

Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Gru   Lut »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031