Ogłoszenia z 7 listopada 2021 r. (32 niedziela zwykła, Rok B)

1. Przeżywamy miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej pamięci o zmarłych. Zachęcam do odpustów zupełnych za naszych zmarłych, które na mocy dekretu Penitencjarii Apostolskiej możemy ofiarować, podobnie jak w minionym roku, przez cały listopad. Szczegóły w „Aktualnościach”. Przypominam, że w naszym kościele w każdy dzień jest Msza święta w j. norweskim o godz. 18.00. Porządek wszystkich Mszy świętych i nabożeństw w naszej parafii jest umieszczony w zakładce: „Msze święte”.

2. W przyszłym tygodniu:

  • we wtorek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • w środę – św. Leona Wielkiego;
  • w czwartek – św. Marcina. W tym dniu kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji wraz w przedstawicielami Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej będziemy modlić się w katedrze św. Olafa za naszą Ojczyznę. Zapraszamy więc na Mszę świętą do katedry na godz. 19.00;
  • w piątek – św. Jozafata. W tym dniu Msza św. w j. polskim o godz. 19.00, a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia z „Wypominkami”. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą;
  • w sobotę – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. O godz. 10.00 Msza święta na rozpoczęcie katechez.  Natomiast o godz. 19.30 Msza św. w j. polskim z niedzieli, po której będzie dla chętnych adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00;
  • w niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 i o godz. 13.00. Pół godziny przed Mszami świętymi modlimy się za zamarłych na „Wypominkach”. Z tego względu w niedziele listopada możliwość spowiedzi po Mszach świętych. Za tydzień po Mszy świętej porannej z racji drugiej niedzieli miesiąca zapraszamy na spotkanie przy kawie.

3. Za tydzień rozpoczną się wybory do Rady Parafialnej. Możliwość głosowania po Mszach świętych przez dwie niedziele: 14 i 21 listopada. Informacje o nowych kandydatach i szczegóły dotyczące głosowania są umieszczone w gazetce parafialnej pod tym linkiem. Część Rady parafialnej będzie kontynuowała swoją posługę w Radzie, aby była możliwa większa stabilność w parafii. Z naszej wspólnoty nowym kandydatem jest P. Małgorzata Emmerhoff, a swoją posługę będzie kontynuował P. Łukasz Mąka. Przy tej okazji dziękuję za posługę przez minioną kadencję P. Agnieszce, a także tym, którzy chcą reprezentować naszą polską wspólnotę. Już dziś chciałem poinformować, że głos w wyborach może oddać każdy katolik, który ukończył 16 lat, jest Bierzmowany, czuje się związany z naszą parafią i jest zarejestrowany w Kościele katolickim. Proszę więc o zarejestrowanie te osoby, które jeszcze tego nie uczyniły, a mają numer personalny. Szczegóły dotyczące rejestracji i możliwość zarejestrowania pod tym linkiem.

4. Dzieci po I Komunii świętej zachęcam do służby przy ołtarzu. Jeśli ktoś chciałby należeć do grona ministrantów to proszę o zapisy, a później ustalimy szczegóły dotyczące zbiórek, które przygotują dzieci do tej służby.

5. Odpowiadając na zaproszenie papieża Franciszka i biskupów Skandynawii do wzajemnego przeżywania diecezjalnego etapu Synodu proponuję cykliczne katechezy dla dorosłych. Terminy będą podawane na bieżąco. Zachęcam do wpisania w poniższym formularzu tematów, które mogą zostać poruszone w ramach katechez (katechezy będą średnio raz w miesiącu w środę o godz. 19.00). Formularz do wpisania proponowanych tematów i pytań znajduje się pod tym linkiem.

6. Na koniec składam serdeczne „Bóg zapłać” osobom, które angażują się w przygotowanie i przebieg Mszy świętych. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.

Ks. Piotr Gąsior (Tel. +47 925 44 572).

listopad 2021
P W Ś C P S N
« paź   gru »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930